Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC Sestava - střední třída?

obrý den,

Hledám nové pc a řekl jsem si, že bude určitě výhodnější si ho postavit individuálně, než si koupit již postavený a proto se obracím na vás.

Nad finančním limitem sem přemýšlel (omlouvám se, že nenapíšu stručně částku) a chtěl bych docílit toho, abych zase nepřeplácel. Jako je to třeba u kol - mezi kolem za 20k a 30 k moc velký rozdíl není, jako mezi kolem za 10k a 20k. Po čtení zdejších návrhů jsem dospěl k tomu, že by ta investice se měla pohybovat okolo 20 - 25k. Ovšem pokud bude chybět 1 - 2k do lepšího komponentu, vadit to nebude. Cena bez DPH

Počítač budu budu využívat skoro ve všech směrech. Jak kancelářské programy jako jsou klasika Office, nebo také Abdobe PS tak i na hry. GTA V, Red Orchestra, jo a taky Runescape :D

OS si koupím sám

Určitě bych ocenil radu ohledně monitoru. To už asi jaksi nechám na vás, monitor bych využíval také na vše (v noci se koukám na NHL) cena max do 10k BEZ DPH

Předem vám děkuji za vše rady.

Protoze to posledni dobou moc nesleduju a zajima me to, zeptam se:

Proc Crucial MX200 a ne levnejsi BX100?

Proc SilentiumPC Fera 2 HE1224 a ne levnejsi Spartan LT HE922?

Proc MSI Z97 PC Mate, jake je srovnani s MSI Z97-G43 a MSI Z97-G43 Gaming Edition, nevyplatilo by se priplatit za Gaming?

Je Intel Xeon E3-1231 v3 o tolik vykonejsi, nestacil by Intel Core i5-4590?

1. větší rychlost zápisu a je novější

2. 120 - 92 mm ventilátor

3. deska je naprosto dostačující

4. Xeon je o trochu výkonnější i na jedno jádro, ale hlavně má HT což se může jako výhoda pro nové hry a hlavně pro aplikace využívající vice jak čtyři jádra.

ok, 2. a 4. jsou jasne.

1. U MX200 jsou pametove bunky nachylnejsi na poskozeni prepisem nez u MX100, 80x versus 110x. U BX100 jsem to nedohledal, ale je levnejsi a rychlost je stale oproti klasickym diskum jinde, tak jsem nejak furt presvedcen, ze bud setrit na BX100 nebo poridit starsi MX100, jeste jsem ho videl v prodeji.

3. Ja mam zkusenost, ze ty hodne levne desky maji neco osizene, nekdy clovek nedokaze urcit co podle parametru a pozna to az po urcite dobe provozu, tak nejak zvazuju jestli do sestavy, kterou budu mozna stavet dat tu G43 obycejnou nebo radsi tu Gaming.