Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows Update - Jak správně instalovat aktualizace?

Zdravím. Obnovil jsem svůj NTB s Windows 7 do továrního nastavení. Jistě jsou i jiné způsoby obnovy, ale to teď neřeším. Nedělám to poprvé.
Nemám problém počítač nějak rozchodit, ale co mi vždycky vrtá hlavou, je ten prokletý Windows Update.

Service Pack 1 je jasný (je to starší stroj, ještě bez něj), ale těch více než 200 aktualizací, co následuje potom 8-)... Je prakticky nemožné vyhnout se riziku nějaké chyby, pokud zrovna nechci 20x restartovat.

Otázky zní: 1) Existuje nějaké zaručené pořadí, ve kterém aktualizace instalovat? Nemyslím rady typu instalovat po deseti, ale spíš zda nejdřív ty zaškrtnuté (tj. důležité a doporučené, příp. jen důležité), pak volitelné pro Windows, pak Office, Silverlight atd...?
2) Má na funkčnost systému vliv, v jakém pořadí byly aktualizace instalovány?
3) Má smysl to nějak řešit, když se chyba objeví jen jednou a aktualizace se pak objeví znovu?

Obětoval jsem jeden pokus, chvíli jsem si s tím hrál a mám pocit, že nejjednoduší způsob je prostě zaškrtnout úplně vše, a pak znova a znova. A na případné chyby nehledět, pokud pak vše doběhne do konce v podobě hlášky, že nejsou dostupné další aktualizace (ani po dalším vyhledání).

Jak to děláte vy? Je třeba těmto chybám, které se neopakují, věnovat pozornost?

Ad 1 - ne; pokud ano, nevím o něm
Ad 2 - ne
Ad 3 - ne

V podstatě sis odpověděl sám:

... nejjednoduší způsob je prostě zaškrtnout úplně vše, a pak znova a znova. A na případné chyby nehledět, pokud pak vše doběhne do konce v podobě hlášky, že nejsou dostupné další aktualizace (ani po dalším vyhledání).

Prostě metoda ŽAVES. :puff: