Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Doporučte zdroj pro 2.5" HDD rámeček

Ahoj,

potřebuju doporučit zdroj pro přenosný pevný disk v rámečku. Normální napájení je přes USB konektor, ale na USB 1.1 občas disk vůbec nenajede a když, tak je práce s ním strašně pomalá. Normálně to řeším napájemím druhým USB kabelem, co se strká do zdířky na rámečku s označením 5V DC, na pinu plus, na obvodu mínus. A jelikož jsem se dostal do situace, kdy mám volný jen jeden USB port, potřebuju externí napáječ. Konektor je 3.5 mm vnějšího průměru, 1mm vnitřního a dýlka je 1 cm. Přemýšlel jsem o něčem jako

http://www.ges.cz/?lang=cz&ipp=120&cur=CZK&or=price ,asc&page=index&of=1&gcat=K5N000&inc=detail&gesid=G ES07500061

ale ten nemá možnost 5V, jen 4.5 nebo 6 V. Bude to něčemu vadit?

Díky

Používám ty pulzní (na obrázku). Ale jako odpověď na původní otázku to asi není to pravé, protože dodávaný proud je vlastně ještě menší než půl ampéru. Nicméně používám to při připojování disků k PDA, protože PDA je samo přes USB neutáhne. V rámečcích mám různé staré 30-40GB disky Fujitsu.

Ten zdroj na tvojem odkazu není vhodný potřebuješ 5 voltů +-0.2v a stabilizovaných. Buď koupit ten napájecí na usb, nebo koupit usb rozbočovač s napájením -některé mají trafa.

Další možnost je podívat se na základní desku jestli se nedají vyvést další USB přes přídavný slot s usb /=pár kč/ nebo použít napájení z ps2 portů - viděl jsem někde rozbočku.