Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Restart

Mám problém s tím, že se mi náhle kdykoliv restartuje PC. Dělá to jak po startu po naběhnutí OS(XP), tak třeba i po několika hodinách dělání s PC. Nemá to průběh běžného restartu, kdy se PC vypíná a pak zapíná, najednou zhasne obrazovka a hned začne proces zapínání. To je také doprovázeno zvýšenou hlučností PC od doby, kdy to začalo dělat. PC často zvyšuje svou hlučnost u aplikací u kterých dříve byla minimální. Přisuzoval jsem to přítomností virů v počítači, které jsem tam také měl, ale ty jsem odstranil, a dělá to nadále. Mohl by mi někdo prosím říct co s mým PC je??

Samovoné restartování PC je obvykle hardwarový problém - paměti, zdroj, přehřívání
Pokud je to softwarový problém, jedná se obvykle o problém ovladaču.

Díval jsi se do Prohlížeče událostí, zda tam nenajdeš záznam o problému?
Zkus ve Vlastnsti počítače / Upřesnit / Spuštění a obnovení systému zakázat automatický restart. Pak na modré obrazovce uvidíš popis chyby.
Opiš si číslo za STOP: 0x000...., opř. jména knihoven a ovladačů, které jsou napsány dole (např. neco.dll způsobila problém...)

Nejspíše to bude ten vir jak je popsán v prvním odkazu, protože příčiny tam popsané se shodují s mými problémy. Je tam sice popsán postup, ale docela se do něj bojím pustit, protože opravdu nejsem takový IT specialista abych riskoval selhání systému.