Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Počítač do 35 000,- kč s dph

Zdravím všechny, hezký večer.
Obrátil jsem se na vaší stránku, jelikož jsem nikde nenašel odpověď natolik výstižnou, abych tím celý problém vyřešil.
Řeším problém, protože peněz není tolik a tak bych potřeboval udělat sestavu, která vydrží nějakou tu dobu rozjíždět hry na co nejlepší detaily.
Cena může o něco málo překročit hranici, kterou jsem už psal, pokud to přidá na výkonu.

Zde jsem zkusil něco udělat : http://www.czc.cz/515o5nn0dkh17ap3v0bueu0skf/sezna m
Otázka také je, zda-li je lepší koupit gtx 980 + i5-4690k (nebo xeon - cena cca stejná) nebo i7-4790k + gtx 970 a nebo AMD (např. r9 390(x) + nějaký ze zmíněných procesorů?
Děkuji mnohokrát všem, kteří se nějakým způsobem budou podílet na odpovědi.
Hezký večer. Michal

Tak Xeon určitě NE jelikož Xeony jsou vhodné do serveru a na virtualizace.
Další věc zda potřebuješ TB disky, jestli máš doma třeba uložiště dat nebo nějaký ten domácí cloud tak bych vzal SSD.
Dále pokud pc bude sloužit primárně pro hraní her, tak I5 příjde vhod. Spíš bych se zaměřil na tu grafiku a na ramky.
Protože 8gb ram asi bude málo, jelikož, dnešní hry potřebují cca 6gb(otázka kolik využijou při hraní) tzn.

OS: 2GB
HRA: kdyby 4GB
PLUS NĚJAKÝ SKYPE ČI ZÁZNAM OBRAZU, INTERNET ČI CO: 2GB
Vidím to tak na 16gb ram

Základní deska GIGABYTE Z97X-Gaming 5
Procesor Intel Core i5-4690K
Operační paměť Kingston 16GB KIT DDR3 1600MHz CL9 HyperX Savage Series
SSD disk Intel 535 240GB SSD bulk
DVD vypalovačka Samsung SH-224DB černá
Chladič na procesor Cooler Master Hyper 212+ EVO
Ventilátor Cooler Master Silent Fan 120 SI1
Počítačová skříň BITFENIX Comrade černá
Grafická karta GIGABYTE GTX 980 WINDFORCE 3X Gaming 4GB
Počítačový zdroj Cooler Master B700 ver.2