Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno CPU a Základní deska co nejlepší poměr s cennou

Dobrý den. Nedávno jsem zde zakládal vlákno a hodlal sem si za malou částku koupit FX 8300 a novou základní desku pro AM3+.
Momentálně mám možnost díky věčímu příjmu koupit když chvilku našetřim i komponenty ve vyšší hodnoty, takže sem začal narážet na intel. Jedná se o to že budu potřebovat procesor s hodně jádry na rendering videa a 3D modelů a zároveń procesor na kterém si něco zahraju. Otázka zní takto ... FX 8300 by mohl být na rendering dostačující, ale výkon na jedno jádro je trágedie a tak nevím, zvládne to i hry?

Momentálně mám: AMD a8 6500, 8GB ram (1slot), GTX 750ti 2GB, win 8.1 64-bit, zdroj je 400W seassonic ET.

Chci mít hlavně procesor který nebudu muset za chvíli vyhazovat protože nebude stíhat. Za rok bych kvůli hrám určitě dokoupil i lepší grafickou kartu, néli dříve, ale gtx 750ti mi zatím ve všem vyhovuje s rezervou, protože se občas jen odreaguju u her ve stylu Euro truck simulator, hearthstone, dirt3, u starších legend a pokud chci pěknej vizuál tak far cry4 to dává uplně s přehledem.

Nejvíce se zde objevuje xeon, ale nechám to už na vás. Předem díky za odpovědi.

Výkon na jedno jádro tragédie není, je to prostě jenom slabší než u Intelu. Pro tvoji grafickou kartu je ale ten výkon více než dostatečný.
S Xeonem sice získáš vyšší výkon na jedno jádro, ale zase budeš mít nižší výkon při renderingu.