Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Grafika mi ukazuje 0 stupňů

Ahoj všichni, mám takové tušení, že moje grafika nefunguje tak, jak má.
Jedná se o GeForce 710m 1GB VRAM DDR3 u které jsem včera nainstaloval nový ovladač 353.30.
Na měření teploty komponentů používám Speedfan, který mi donedávna ukazoval normální teplotu GPU, ale dnes když jsem jej zapnul, tak mi ukázal 0 stupňů. Proto jsem zbystřil a začal jsem přemýšlet proč tomu tak je. Je grafika vadná? Je vadná základní deska? Může za to nový ovladač? Jako první jsem se podíval do správce zařízení, zda-li grafika funguje správně. Tam není identifikován žádný problém a všechno se zdá být v pořádku. Krom toho se můžu bez problému dostat do ovládacího panelu Nvidia a tam libovolně měnit nastavení. Ale stáhl jsem si GPU-Z, kde sensor vykazuje podivné chování grafické karty...jako by se sama zapínala a vypínala, snad vám log poví víc.
Už jsem z toho celkem zoufalý, proto se zahanben obracím na vás s vírou, že tento problém dokážeme společně vyřešit. Prosím o jakoukoli radu.

Tak vítej v řadách těch, co si instalací ovladače grafiky ze stránek výrobce grafického čipu rozdrbali systém na notebooku. Pamatuj, že všechny ovladače k notebooku se instalují jedině a pouze z webu výrobce notebooku. Grafický čip sice vyrábí někdo jiný (v Tvým případě nVidia), ale výrobce notebooku to obalí svým řešením a patřičně upraví obecné ovladače. Je pak zřejmé, že obecné ovladače si s konkrétním řešením výrobce notebooku nerozumí.
Řešení: odinstalovat nové ovladače a nainstalovat tam ty z webu výrobce notebooku. Ovladače nijak časem nehnijí, ani se na ně nepráší, tudíž se vyměňují pouze v případě problémů (problém přitom není slabý výkon grafiky ve hrách, to žádný ovladač stejně nespraví).

Děkuju moc za odpověď, ale koukl jsem se na ty oficiální stránky a ovladače tam mají nejnovější z roku 2013...ty asi nebudou zrovna dvakrát aktuální, ale podle toho co jsi napsal to nebude vadit?
Mám tedy odinstalovat nynější ovladač ze správce zařízení a nainstalovat tam ty zobrazené v příloze? A když už jsem na té stránce, měl bych k tomu něco přibalit a nainstalovat Turbo boost, či ten Chipset driver?

Pro výrobce notebooků je nejdůležitější prioritou stabilita - takže když ovladače fungují bez chyb, nemají důvod vyvíjet nové verze. Ovladače prostě nestárnou, neztrácejí časem na výkonu.
Zatrženy máš ty správné ovladače.
Obecně - po instalaci Windows se nainstaluje jako první ovladač čipsetu, pak už na pořadí nezáleží. Pokud jsi měl v notebooku předinstalovaný systém, nemusíš se starat o nic. Pokud máš ve správci zařízení nějaký žlutý vykřičník či otazník, je zřejmě na místě instalaci čipsetu obnovit. Pokud se potom nevyskytne nějaký problém, stačí to, v opačném příapdě budeš muset po čipsetu přeinstalovat i všechny ostatní ovladače. Pak pozor - např. u WiFi máš na webu výrobce 3 ovladače pro různé výrobce, protože tento notebook byl dodávaný s různými čipy. Ty si musíš zjistit, jaký čip máš a dle toho stáhout příslušný ovladač - tj. Atheros (ten tam je ve dvou verzích, takže ten nejnovější), Broadcom či Intel. Většinou zafunguje to, že při pokusu instalovat ovladač na neexistující HW se instalátor ozve a instalaci neprovede (ale nemusí to být pravidlo).

Vseobecne ak neni dovod tak neinstalovat nove ovladace vobec. Ak uz novy ovladac chces a je to "M" grafika tak instalit ovladac mobilny (aj na nvidia webe to je tusim oddelene). Ak potom vsetko ide len teplota ne, tak na to mozes prdiet, nemusis kukat na teplotu. Ak chces aj teplotu tak zas skusit nainstalit ovladac od vyrobcu NTB