Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sluchadlá nahlavné, výber, rozdiel jack vs usb a pc vs smartfon

Zdravím potrebujem si kupiť čo najlepšie nahlavné sluchadla
moje požiadavky su:
-aby to boli mušle Okolo uší - [b]Circumaurálne

-cena do 50€
-určenie na pouvanie hudby, a hranie hier, ale prioritne na hudbu[/b]

Niesom odborník a potrebujem si dať poradiť, našiel som tieto tri sluchadla(linky pod textom), su tam funkcie a veci ktorým nerozumiem napr tie 7.1 kanalové neviem či je to dobré...takisto či zaleží na koncovke, USB alebo kasický Jack? ja by som uprednostnil jack kedže chcem to napojiť sem tam do smartfonu a sem tak k PC, je pripadne možné prepojiť nejakou redukciou z toho USB na JACK a napojiť k smartfonu?

Chcem čo najlepší hudobný zažitok je prehravanie v PC kvalitnejšie ako prehravanie hudby cez smartfon?alebo je to takmer to isté?

www.alza.sk

Neni mozne prejst redukciu na USB.

S nejakymi PC-kvaziznackami asi moc hudobny zazitok nebude, ale ked do toho pustas nejake mp3 tak je to stejne jedno. treba si hladat recenzie, najlepsie na amazon.de, ak vies nemecky. Dnes je moda ze to duni, takze dunet budu asi vsetky :)

Inac mam taky pocit ze tie pioneer su bez mikrofonu, ostatne mas s mikrofonom, tak neviem najprv si ujasni ci chces hifi (bez mikrofonu) alebo herne (s mikrofonom). Potom hladaj co maju v shopoch v danej kategorii. Zvukovo (hifi) su asi idealne tzv. otvorene (open) okolo usi (over ear), ktore potom sice netlmia hluk okolia, ale vyrobca tak moze dosiahnut lepsiu frekvencnu charakteristiku.

A este dodam ze napr. creative aj ked je to pc firma tak vie urobit aj pouzitelne sluchatka, popozeraj si nejake recenzie trebars aj od nich.
A aj velkost tych nausnic si pozeraj ptz ti cinani niektore robia tak male ze sa niekedy az divim :) Ja mam sennheisery tie maju dost velke musle ale to nie su herne (a v poslednom case aj sennheiser uz robi cim dalej tym horsie veci mam pocit, ale vzdy lepsie jak nejake PC firmy :)

P.S. ak to chces na hry tak mozno ocenis to 7.1 aby si vedel kde je nepriatel, ale to bude len s USB takze na mobil potom si kup nejake ine.

Je to rozdiel ak mas slusny zdroj signalu (dolezity je aj HW, nejaka srackointegrovana zvukovka moze byt aj niekedy naprd), a ne 128kbitove mp3 (resp. tam potom pocut jak je ta mp3 nahovno :D). Rozdiel nebyva velky ale je rozdiel v cistote vysok a podobne, proste v detailoch zvuku, ktore pocujes a predtym si nepocul lebo to bol len hluk maglajz.
Tie znacky v tej audiofilnej sekcii su fakt svetova spicka. Ale aj u svetovej spicky su rozne kategorie - lacna horsia a draha lepsia.

Ked chces poslem ti gratis Creative Aurvana Live, zaregistruj sa a posli mi adresu cez osobnu spravu :) Som ich kupil len na test asi za 50e a nechce sa mi to drbat na ebay kvoli par euram (zvuk relativne dobry, o chlp viac basov jak vysok ale este v norme, ale maju male musle a netlmia vobec hluk zvonku, som cakal viac od nich). Ale do SR pojdem asi az v oktobri tak neviem ci chces dovtedy cakat :) Mozno postou z D.
//edit teraz som ich znova skusil a tie vysky su nahovno (nieco rezonuje nieco chyba), asi ich vyhodim to nema vyznam ani posielat :) Nasadil som si potom sennheisery (HD 380pro) a 10x lepsie.
P.S. akekolvek co tam su v audiofilnej sekcii budu IMHO lepsie, ak mas dost e tak skus nejake z nich.

Aj tie najlacnejsie audio technicy co tam su za 80e vychvaluju ze zazrak :) http://www.head-fi.org/t/598622/review-a-jewel-for -the-price-audio-technica-tad400
Ale pozor na to ze tie su asi on-ear t.j. na usi, ne okolo usi, ked som to spravne pochopil tu http://sluchatka.heureka.cz/audio-technica-ath-tad 400/recenze/#section ze sa opieraju o usi (ale podla inych recenzii su over ear t.j. okolo usi, takze ak mas na to tak by som sa ich nebal)

Doporucuju si dat velky pozor na sluchatka od firmy Creative, urcite nekupovat pres net a dojit si je do obchodu pred zaplacenim velmi dukladne vyzkouset!!!

Creative sluchatka totiz velmi casto moc pekne hrajou, ale konstrukce je naprosto nevhodna k beznemu pouzivani, takze se velmi rychle neco ulomi, odloupne apod. A takoveto zavady se velmi tezko reklamuji. Osobni zkusenost. A dle webu nejsem zdaleka jedinny.

Chces do PC nebo chces do smartphonu, ma u toho byt mikrofon nebo bez?

S mikrofonem muzes narazit na 4jacka a jeste jsou dva standardy: starsi Nokia a novejsi APPLE nebo je potom 3jack pro poslech + jack pro mikrofon, casto na notebookach.

Jestli jses audiofil, zapomena na 5.1, 7.1, ber jedinne stereo, ale kvalitni.

Smartphone samozrejme zalezi na kvalite zvukoveho vystupu do jacku, bezne je, ze "cina" je poslouchatelna pro nenarocneho uzivatele, audiofil musi asi hodne trpet, ale najdou se i kousky, ze se z toho neline zvuk, ale kraval. Naopak drahe TOP modely Samsungu, iPhone apod. maji perfektni zvukove vlastnosti.

dakujem za rady, zistil som že sluchadla na hudbu a zaroven na hry moc to nepasuje :)

kupim si tie https://www.alza.sk/genius-gx-gaming-cavimanus-hs- g700v-d298014.htm na hry a neskor si asi kupim na hudbu https://www.alza.sk/audio-technica-ath-m50x-d14698 37.htm

zajimalo by ma či by mi mobil HTC desire C načital tie sluchadla GENIUS ak by som ich zapojil cez OTG do microusb portu...tak ako sa tam davaju FLASH disky, zobralo by to aj sluchadla?

prave teraz riešim taku vec že pesnička ak ju stiahnem napr z youtube a je v kvalite bitrate 320 a prekonvertuje to program na FLAC tak kvalita nebude lepšia či? lebo ak je zdrojový subor menšej kvality neje možne ju zlepšiť alebo áno?

Nebude lepsia.
320kbps je ale uz hodne slusne, rozdiel je len v niektorych skladbach v specialnych pripadoch (mierne artefakty na vyskach cinely apod). Tahanie ale vzdy sposobuje problem ten, ze dementi su schopni vytvorit 320kbps aj z 128kbps a myslia si ze zlepsili kvalitu, alebo flac z mp3, a drbnu to na net. Preto mam ja osobne vsetko v CD originaloch vlastnorucne grabnute.
P.S. ak mas ale mp3 192kbps a viac tak s geniusmi to urcite bude stacit, rozdiel si IMHO nevsimnes.

Preto mam ja osobne vsetko v CD originaloch vlastnorucne grabnute.

:) Tahanie je v D stejbe ilegalne.
Ak si najdes nejaky flac kde je aj prilozeny log z EAC, tak tam sa da predpokladat ze to je original flac. Ale istotu mas len ked si to urobis sam :)
P.S. ak pocuvas nejaky moderny pop, tak to je stejne jedno, to je zvukovo sracka uz v originale :-) (lebo vydavatel pouziva dynamicke kompresory a podobne)

zajimalo by ma či by mi mobil HTC desire C načital tie sluchadla GENIUS ak by som ich zapojil cez OTG do microusb portu

jestli to budes zkouset, tak dej pak vedet, jak jsi dopadl, muj nazor podle toho co jsem cetl je, ze to minimalne tento telefon neumi, nepotecou tam ty data. Ale nevidel jsem to v praxi jeste u zadneho Androidu, tak nevim, zda to vubec podporuje Android.

Conrad alebo elektroobchody (ktore maju kamennu predajnu) ktore maju aj hifi veci. V sr mavaju obcas hifi veci nay apod ale netusim jake maju znacky a vyber (asi moc ne). V D mas napr. conrad a mediamarkt tam je to vsetko vystavene. (plus nejake hifi obchody ktore nepoznam :)
P.S. zadaj si to do heureka.sk ze kde vsade to predavaju a kukaj ze kto to ma na predajni (mozno :)

BTW. pri kupe cez internet mas moznost vratit tovar do 14dni, precitaj si ale predtym podmienky shopu ze co budes platit potom (postovne alebo nejaku zrazku z ceny alebo co).
P.S. sluchatka ako kazdy akusticky menic treba udajne rozohrat par hodin (udava sa 20hodin) na normalnej hlasitosti, neposudzuj sluchatka hned podla prvych 5 minut. Ja osobne si myslim ze clovek si musi aj trochu zvyknut na zvuk, ptz doteraz bol zvyknuty na iny zvuk ptz kazdy menic hra mierne inac :)

a vieš mi poradiť čo také dalšie budem potrebovať aby to hralo dobre? myslím to tak že sluchadla ktore su za 160€ a moj smartfon v hodnote 90€ tak to je teda podla mna trocha "nekompatibilne" chcem povedať že ten mobil to bude asi brzdiť alebo nie?

viem že potrebujem alebo vlastne je dobré mať dobrú kvalitu čiže FLAC s veľa kbps, to už teraz mám veľmi veľa pesničiek v tejto kvalite čiže to problem nieje.

takže je dosť rozdiel kebyže kupim neskor aj nejaký lepší smartfon?
počul som niečo o zosilnovačoch, alebo niečo také čo by bolo medzi PC a samotnými slúchadlami a zlepšuje to zvuk je to až taka podstatná vec? vie to odosť zlepšíť hudbu?

Z telefonu dosiahnes len tu kvalitu ktoru da telefon na vystup, neda sa to moc zlepsit (treba na to myselt pri vybere telefonu). Ja sluchatka doma strkam do hifi receivera. Vonku sluchatka nepouzivam, jazdim autom :) Vseobecne vystup mobilnych prehravacov je zo skusenosti dost naprd.
P.S> vseobecne kvalitne sluchatka zneju dobre aj napr. na vystupe soundblastra (schvalne nepouzivam integrovane zvukovky), apod., ale moc to na PC nepouzivam. (a P.S. nebal by som sa ani vystupu z kvalitneho mobilu) A este jedno P.S. sluchatkovy zosilovac pomoze len ked je vystup telefonu tak blby ze deformuje signal pri vyssom alebo nizsom zatazeni (bohvie jaku maju tie zosilovace vstupnu impedanciu), vseobecne sa to neda diskutovat. A kvalita vystupu telefonu nemusi zavisiet od ceny, zavisi to skor od cinana co to navrhoval, treba skusit.

včera som googlil a našiel som taketo dačo, ide o nejaký tester či má audio subor naozaj toľko kbps ako hovorí, skusil som to a stiahol ten program SPEK, potom som pomocou convectoru prekonvertoval pesničku z 320kbps na kvalitu flac čiže to malo 3x toľko kbps no kvalita ostala rovnaka, potom som v dvoch oknach SPEKu skusil porovnať tie farebne rozlišené spektrá no a boli rovnaké, neviem ako to mam použivať, proste nedokazal som pomocou toho zistiť že to bol FLAC v skutočnosti len s 320kbps, samozrejme som to vedel ale nevedel som to zistiť z toho programu, vie niekto použivať tieto programy ?ako nato?