Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zvyšení taktu procesoru

Ahoj :)
prosím o radu :)

Parametry:
Acer Aspire 5742G
Win 7 Home Premium SP1
Procesor Intel Core i3 M370 2,4GHz
RAM 8GB
NVidia GeForce GT520M

Popis problému:
Problém je v procesoru a jeho využití, nevím proč ale i při náročnějších operacích jede maximální frekvenci 1,7GHz při čemž dřív jel normálně v taktu 2,4GHz... nevíte někdo co by to mohlo způsobovat? Hledal jsem na Googlu ale nemůžu se ničeho dohrabat. Napadlo mě zda by nešlo cíleně zvýšit max. využití tak jako jsem to udělal na mobilu... ten jede stále na max (pokud je to co píše app, pravda)
Děkuji za odpověď :)
Změna kategorie, původně: Periferie (karel)

• Zkusme se podivat, jaké hodnoty ti napise CPU-Z cpu-z.html

Advance Care Systém

• Pouzivej si co chces, na to ma kazdy pravo, ale tento typ SW, dela spis vic zle jak dobre na celkovy chod systému, prepisuje registry, maze co mu prijde pod ruku aniz by te na to upozornil.

Problém nastal kdy? Za zkousku stoji, pouzit nakou zalohu systému, kdy to CPU jelo na jeho frekvenci 2.4Ghz. (po zaloze dulezity slozek, dokumentu, save games, nevim k jakému vyuziticemu poyuzivas pc)
• Také bych se podival, i kdyz mozna zbytecne, na nastaveni/profil napajeni CPU.

Tak jsem obnovil PC a zatím to jede asi bylo něco špatně s driverama nebo v nastavení jako takovým... í když nemám zálohovaná všechna data| nemám kam a už vůbec ne dost rychle (njn 500GB je na ten noťas příliš :/) pozítří už potřebuju pracovat :/