Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Čo znamená rýchlosť 1x pri DVD?

Rýchlosť napaľovania a čítania CD-R/RW sa opvíja od rýchlosti čítania CD-DA, čiže 176,4 kB/s. Od čoho sa odvíja rýchlosť napaľovania DVD? Minúty uvádzané na DVD sú platné pre DVD rekordéry pri najvyššej kvalite obrazu, ale s vypaľovaním v počítači to nemá nič spoločné. Ako príklad uvediem 120 min DVD, ktoré sa pri rýchlosti 1x vypáli asi za 54 minút, čo nie je 120 min. Čo teda znamená rýchlosť 1x, čiže 1385 kB/s?

Lisovane DVD na ktorych su filmy su spravida 2 vrstvove (9GB) prave preto ze na 1 vrstvu (4.5GB) standardneho DVD zaznamu sa nevojde cely film (vacsinou maju filmy okolo 90minut).

P.S. samozrejme ze rychlost 1x sa musela nastavit na maximalny mozny bitrate aky mohlo mat DVD, player predsa nemohol tocit DVD pomalsie ako 1x, ak by si tam strcil DVD ktore by malo max. datovy tok tak by to predsa "1x" player potom nestihal tocit :-) Preto 1x je tolko kolko je (najnizsia nutne podporovana rychlost tak aby sa dalo prehrat kazde video DVD, aj to s max. bitrate)