Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s vypalováním

Přeji dobrý den. Prosím vás obracím se na vás s prosbou ohledně vypalovačky mého notebooku Lenovo IdeaPad B590. Koupil jsem si prázdná CD-R 52x / 700mb. Zkoušel jsem vypalovat před win media player i přes Nero 7 a oba programy vypalují rychlostí 24x a v nastavení nera ani víc nastavit nejde. Není to třeba tím že ten ntb má moc pomalou vypalovačku ?

Děkuji předem za pomoc.

• Ono,osobne bych doporucil vypalovat na co nejmensi rychlost, nekdy muze dojit k chybam zapisu pri nastaveni nejvisi rychlosti, kde u "NE"-prepalovatelného CD/DVD, to muze byt skoda..
Jestli tva jednotka nedokaze vypalovat rychleji jak 24x, s tim nic neudelas, také by to chtelo pochopit, rozdil rychlosti vypalovani/burning a cteni.

CD-R 52x

• To je jen oznaceni maximalni rychlosti, nema cenu si stim lamat hlavu.

výrobcovia často menia/inovujú napalovacie vrstvy na médiách,vypalovačka staršieho dáta nemusí korektne rozoznať nové zloženie vrstvy na médiu,tak zvolí bezpečnú rýchlosť vypalovania,ktorú nedovolí príliš meniť,takže nemusí sa zrovna jednať o vadnú napalovačku....vadné mechaniky obvykle vypália nepoužitelné médiá alebo nerozoznajú ,že bolo do nich vložené médium vhodné na napalovanie......