Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pomoc s vyberom NTB

dobry den, potrebujem poradit s vyberom ntb 15,6" do 600€ (max 630€)

ako podmienky mam fullHD, intel i5 (pravdepodobne dnes uz lepsia volba ako i3), cchelo by to uz aj samostatnu GK (asi uz nejaka nVidia), aby to bolo uz nieco, co potiahne aj nejake hry

doteraz som mal HP G62 (skoro 5rokov, este stale ide jak hodinky, akurat uz su obe GK dost v zlom stave (hry uz neutiahnu), ), preto by som rad kupil nieco co by mi uz vydrzalo aspon do konca VS (4roky)

viacmenej mam uz vybrate nejake konkretne kusy

HP Pavilion 15-p054nc

https://www.alza.sk/hp-pavilion-15-p054nc-stribrny -d1939683.htm?kampan=adw1_notebooky_notebooky-hp-p rodukty&gclid=Cj0KEQjw_YKtBRC7zZjFp8bF_foBEiQAfyig cynE1j74uBkI0NllzPfv0fP2FpISfKiRRnMiyuiCBkYaAmKv8P 8HAQ

alebo

Lenovo IdeaPad Z50-70

https://www.alza.sk/lenovo-ideapad-z50-70-black-d2 192423.htm#popis

zvazujem nieco taketo ...pripadne ak viete o niecom podobnom tak by som bol vdacny

vdaka PATO

akurat uz su obe GK dost v zlom stave (hry uz neutiahnu)

Grafiky nemenia stav, aj ked su zenskeho rodu, funguju uplne stejne rychlo jak ked boli vyrobene, od momentu vyroby az do konca vesmiru.
Mozno by si mal skusit obnovit ten stavajuci NTB na vyrobny stav (u HP mackat F11 pocas POST), a kontrolovat teploty pri hrani prip. vycistit chladic apod., a usetris si 600e

P.S. tie ntb co si si vybral si mozes kludne kupit, HP ma antireflex display, asi lepsie jak leskly

zle som sa vyjadril.....tento typ ntb ma aj integrovanu GK + ATI 4570HD

ATIcka je pravdepodobne odpalena lebo aj ked nainstalujem akykolvek ovladac, tak proste ostane cierny displej

a ta integrovana grafika je akurat tak na dokumenty .... + blbne aj pri 720p ...nie ze este pri 1080p

neviete o niecom v podobnej cenovej kategorii s takymi parametrami?

lebo konkretne henten ntb HP nehodnotia tak dobre (zas ide len o par hodnoteni, co sa neda uplne pokladat za objektivne)....a zas na jednom portali som cital ze ked HP, tak len elite alebo probook.....a neodporucaju pavilion a compaq

a to lenovo ....tam neviem.....cena je prakticky totozna.....HP mi vsdak viac inklinuje

500gb HDD Však to ani nevyužiješ nebo jak to chceš jako přeplácat? Já mám zabráno 80GB i se systémem a 8 hrama.

4GB RAM Naprosto ideální, pokoří to i idioty který mají v PC 2 antiviry + čističe zároveň, víš vůbec na co ti RAM jsou nebo jentak hádáš?

A Asus je dobrá značka hlavně pro notebooky.(omlouvám se ti můj tablete Lenovo Idea Tab A8-50)
Já bych ten Asus taky bral. (notebooky ani za hovno)

teraz mam 3GB ....a su situacie kedy mam RAM na 90% obsadenu.... ten HDD: osobne mam stale 300GB plnych a nevravim o mojom "fotografickom svete" ...... fullHD videa z fotaku + fotky z akcii sa raz dva nakopia a zrazu mas 500GB tak akurat..... externe disky nechcem zbytocne kupovat za 100€ (ked uz to ma vydrzat)

a ked uz chcem nieco do 600€, tak sa budem snazit racionalne mat v tom ntb co najviac veci (samozrejme racionalne rozdelenych )