Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pc přestal fungovat, při zapnutí pouze bliknou LED

Dobrý den, včera jsem maličko vyfoukl větráčky u chladiče noctua nh u9b se2 a zkusil vložit staré ramky z našeho PC, protože mé RAM jsou nějak poškozené a často mi to hází chyby bluescreen s nejrůznějšími diagnostikami (můžu přiložit foto jestli bude potřeba, ale většinou jsou to věci, které jsou podle internetu spojené s RAM) a počítač se vyrestartuje. Když jsem tam jedny RAMky zapojil a foukl maličko vzduchu do větráčku a snažil se PC spustit, tak se spouštěl normálně, ale po zhruba 10 vteřinách se PC vypl a byl cítit zápach jakoby se něco pálilo. Myslel jsem, že jsem nafoukal prach do pasivního chladiče a že to způsobilo ten zápach a to, že počítač nejde, dnes jsem chladič rozebral, vyfoukal a znovu namontoval a počítač furt nejde. Nevím, zda jsem něco nevědomky nevypojil, nenapadá mě, co s tím.

K jinému zdroji se nedostanu. Neotevřel jsem kišnu a nehledal jsem, odkud pochází. Teď už je na to bohužel pozdě, má chyba. V PC mam Crucial Ballistix sport 8 gb, tu jsem v desce nechával a přidával sem neznámou RAM ze starého PC, je přes 10 let starý, vůbec neznám komponenty. Má ZD je Z77A-G41.
Jiný image hosting neznám, něco najdu a přeuploadnu to.

V 10rocnom PC asi tazko boli DDR3 RAM, co si to tam presne strcil? (modelove cislo z nalepky)
Tu RAM zas vyber. A skusaj znova.
Ked sa nieco palilo tak najskor je niekde nejaky skrat, preto sa to aj teraz hned vypina. Hladaj skrat o kejs od kablov zdroja apod. Mohol sa aj odpalit nejaky menic na doske, alebo aj zdroj, ale v tomto pripade skor nieco na doske.

P.S. RAM si mal testovat pomocou metest86+ z UBCD apod, a pripadne skusit znizit RAM frekvenciu v BIOSe apod. Ale ked uz si nieco odpalil tak to uz je teraz irelevantne

Dával jsem tam M2U533-512MB PC2-4200 CL4 2030. 8 Gb RAM jsem zkoušel přendat na každou pozici, při žádné se PC nespustil. O metest jsem nikdy neslyšel, v PC komponentech a jeho údržbou se nevyznám, bohužel. Nikdy jsem PC nerozebíral, teď jsem se poprvé dostal k odmontování a vyčištění větráčku. Zkusím najít ten zkrat. Děkuji

Tie RAM tam vobec nejdu strcit nijak, mozno posunute ale to kazdy sudny clovek ma vidiet ze to tam vobec nepasuje. Najskor si odpalil dosku, skus to uplne vypnut z 230V na minutu, vybrat tie RAM, a skusit to zapnut len s povodnymi RAM. Ked to nenabehne tak je najskor odpalena zakladka.