Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem druhý disk v PC nejde přiřadit...

Zdravím....
V PC mám dva disky. Jako primární SATA0 mám připojený 128GB SSD disk na kterém je systém.
Ve druhém sekundárním slotu SATA1 mám připojený druhý disk 500GB "mechanický" jako datový disk.
Ve správci počítače je druhý disk vidět jako nepřiřazený a nejde nijak nastavit, formát atp...
V biosu jsou všechny disky viditelné a označené jako aktivní.... už nevím co s tím, strýček google
nic nevypátral co by pomohlo.... Chtěl bych vědět co udělat aby bl nastavený jako přiřazený. dík.

Neviem zhlavy co znamena neprirazeno ale ked z toho nepotrebujes zachranovat data tak skus spustit cmd.exe ako spravca a do toho prikaz diskpart a potom
list disk
select disk spravnecislo
clean
exit
Preistotu restart a potom si vytvor oddiely v sprave diskov

P.S. ked potrebujes zachranovat data tak skusit najprv nabootovat live linux (ubuntu.cz apod) z CD alebo USB apod

byl spuštěný jako správce.
udělal jsem toto"
1). spustit CMD
2). zadal příkaz diskpart
3). enter
4). zadal příkaz list disk... "nic se nedělo"
5). enter
6). zadal příkaz select disk/D "písmeno disku který se bude upravovat"
7). enter " vypsalo se nějaké další info
8). zadal příkaz clean " nic se nestalo"
9). enter
10). zadal příkaz exit.
11). restartoval pc.
12). žádné změny se neprojevili.

Ked pisem cislo disku tak to znamena cislo disku zo zonamu ktory sa zobrazi po list disk a ne nejake pismena. D neni disk.
po zadani list disk (a enter) sa ti zobrazi zoznam diskov. Ked sa nezobrazi tak si vobec nespustil diskpart alebo neni spusteny cez pravy klik ako spravca.
Daj sem screenshot po tom list disk

Microsoft Windows [Verze 6.1.7601]
Copyright (c) 2009 Microsoft Corporation. Všechna práva vyhrazena.

C:\Windows\system32>listdisk
listdisk není názvem vnitřního ani vnějšího příkazu,
spustitelného programu nebo dávkového souboru.

C:\Windows\system32>diskpart

Microsoft DiskPart verze 6.1.7601
Copyright (C) 1999-2008 Microsoft Corporation.
V počítači: KERAK

DISKPART> list disk

edit// asi zbytečnost.