Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Herní notebook a vše okolo

Ahoj, vím, že na toto téma zde najdu asi hodně dotazů a odpovědí, ale radši bych to takhle konkrétně pro mě, přece jenom najít odpovědi na všechny otázky bude dlouhé,odpovědi nemusí být aktuální a některé ani nemusím najít, když nevím jak přesně je hledat. Můj notebook už pomalu dosluhuje, přehřívá se je znát ztráta výkonu, atd. Chtěl bych si někdy v budoucnu pořídit nový, tak do půl roku, možná dřív, možná později.
Zajímalo by mě, na co si při koupi nového herního notebooku dávat pozor, které parametry sledovat více a které méně ? Kde takový notebook koupit ? Kolik investovat, na to, abych měl něco lepšího, ale za rozumnou cenu a aby nějakou tu dobu vydržel ? Kdy se vyplatí koupit, mám si spíš pospíšit, nebo se připravuje něco nového, na co se vyplatí si počkat ? Popřípadě nějaké konkrétní značky/ notebooky, které jsou osvědčené, nebo mají dobrý poměr cena/výkon by mi moc pomohli.

Předem děkuji, za váš čas a vaše odpovědi.
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

Hlavni problem je u notebooku otazka chlazeni, ke hram potrebujes silnou grafickou kartu a silny procesor a to znamena i hodne tepla. Aby se ti takovy notebook neprehrival, potrebuje dobre chladit, coz je vzhledem k rozmerum notebooku problem.

Herni notebook s dobrym chlazenim je tedy tezky a drahy. To znacne stira vyhodu notebooku a proto si ho malo kdo kupuje, nabidka je omezena, zvaz, jestli opravdu potrebujes notebook.

Ceny opravdu hernich notebooku zacinaji nekde na cca. 50.000,-

Notebook, je pro mě určitě lepší volba, teď jsem na intru, příští rok se chystám na vysokou a doma moc nepobudu. 50 000 na notebook opravdu nemám, ale do 30 000 bych asi sehnat dokázal, v této cenové kategorii by se dal sehnat nějaký solidnější ? A pokud bych si koupil notebook za 50 000 za jak dlouho cca bych ho potřeboval vyměnit ? Je tu i možnost, že bych koupil stolní, ten notebook co mám teď bych si vozil sebou na práci v Inventoru, wordu,.. a doma bych si zahrál, ale na kolik výjde stolní počítač kompletně (klávesnice, monitor, sestava) ?

Já ti dám příklad - měl jsem herní notebook Lenovo Y500 s 2x GT 650m ve SLI. Herní byl až běda - to mu nemůžu odepřít. Kupovali jsme si ho zároveň s kamarádem, už je to dýl, tehdy stál třicet tisíc. Vše běželo krásně, Far Cry 3 na FHD se v ULTRA nastavení nehnul z šedesáti snímků ani na nanosekundu, zkrátka na tom bylo všechno krásně hratelné. Jednoho dne umřelo teplotní čidlo, tak jsem ho poslal na reklamaci a řekl jsem jim, že se mu snížil výkon. V servise notebook projeli a vyměnili vadné kusy, respektive obě grafické karty, základovou desku, adaptér a disk. Všechno upečené. Mou záchranou bylo, že neopatrný technik při opravě rozbil displej a mě vrátili peníze. Koupil jsem si samozřejmě stolní.
Kamarád ten svůj notebook reklamoval asi o 2 měsíce po mě s tím, že mu nefunguje zvuk. Mu měnili pouze základovku, rozdíl je, že on na tom hry nehraje (koupil si plejstejšn). A to se Lenovo pyšnilo dobrým systémem chlazení. Notebooky nejsou na hry.

Kdo říká, že jsem prohrál celé noci, v té době jsem dělal daleko od domova, vrátil jsem se pozdě večer, nachystal si práci na další den, hodinku si zahrál (a ani na to někdy nebyl čas) a šel jsem do postele. Kup si notebook jakej chceš, ale uvalit 30 tisíc za něco, co když vše půjde podle plánů nebude za 2 roky fungovat, mi přijde jako zhovadilost. Chápu, že je to v té škole blbý, ale ocaď pocaď :)
Když se na to dívám, doporučil bych s ohledem na chlazení a střeva nejlevněji za 40 tisíc nějaký ROG od Asusu a stejně bych tomu moc nevěřil. Na intru nemůžeš mít stolák? Snad by se dal poskládat i nějaký přenosný :)

Pokud nějaká aplikace potřebuje určité systémové prostředy (výpočetní výkon), pak z tohoto hlediska je čas provozu aplikace zcela irelevantní.
Všechny počítače platformy IBM PC jsou "skládané", komponenty k sobě nenaskákají samy. Rozdíl u značkových sestav je v často netypických komponentách, protože třeba takový HP si může zadat výrobu OEM desky podle svých specifikacích.
Pokud chcete sestavu, pak by bylo radno napsat co chcete podle této osnovy. Zatím je přibližně cena, nutné periférie jako monitor, klávesnice, myš...

Dobře osnova:
1. do 30 000
2. PŘEVÁŽNÉ VYUŽITÍ SESTAVY - herní/cad
3. OPERAČNÍ SYSTÉM - pravděpodobně bez, ale to si nejsem jistý
4. SESTAVÍTE SI PC SAMI - tady záleži na tom, co mi řeknete, co pro me bude lepší, protože v tom se nevyznám, každopadně někoho kdo by mi to složil určitě znám
5. MONITOR - opět záleží na vašich radách, protože v monitorech se nevyznám ani trochu.
6. CO POTŘEBUJI- všechno kromě myši a repráků
taky bych dodal, že si potrpím i na designe a jsem ochotný si připlatit i za to (v rozumném rozmezí)