Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problémy s wifi a DHCP

Mám problém ve Windows 8 s wifi připojením., Mám wifi ac7260, driver 17.05.8 (18.6.2014), Intel Pro Set WIreless 17.0.5.
Často se stává (pravidelně ihned po startu) nebo během chodu notebooku (často při pokusu o připojení k wifi síti), že se ukáže (v tom pokaženém metro panelu - Sítě - Nejsou k dispozici žádné adaptéry), pak se po několika sekund obejví wifi. Co může za tyto problémy se mizením daptéru? Jak se to opraví?

Další problém je ,teď se mi to stalo poprvé po připojení k wifi nešla síť - notebook neměl nastavenou gateway z DHCP, při pokusu ipconfig /renew wi-fi mi to odpovedělo "Windows IP Configuration \n Adapter Wi-fi is not enabled for DHCP".
V okně síťové adaptéry - wi-fi byl protokol IP verze 4 (TCP/IPv4) zašrtnutý, ale nešlo dát vlastnosti - ukázalo se okno s nadpisem a hláškou:
"Sada protokolů Microsoft TCP/IP"
"Před konfigurací protokolu TCP/IP musíte nainstalovat a povolit síťový adaptér"

Adaptér byl samozřejmě povolen, jinak bych nemohl být připojen.

Čím je způsobena tato druhá chyba? Kde je potřeba něco udělat, aby se to opravilo?

Proč mám pocit, že ve Windows 8 je všechno (sítě, dialogy, zvuk, USB napájení, nepřehledné rozhraní) zabugované (zkušenost 2 notebooky) , oproti sedmě, kde vše lape bez škobrtnutí?

• Más náky realny duvod neprovést UPdate na "8.1"?
Hledat nic zbytečnē za tebe nebudu, ale ovēr si ze más poslední verzi ovladače:https://downloadcenter.intel.com/product/75439/Int el-Dual-Band-Wireless-AC-7260

[img=/file/view/23043-capture-jpg]http://pc.poradna.net/file/view/23043-capture-jpg[/img]
• To nevim co si pod tim predstavujes.. :-) (pravda je ze i "RYBY" se chytaji do site, nebo houpaci sit)

. v tom pokaženém metro panelu

• Mozná kdybys do toho prestal vrtat, Mozná by vse jelo lépe ;-)
("Protoze zatím to podle tvych dotazu vypadá, ze na co sáhnes uz nejede!")

• Tak zacni overenim "DRIVERU" popripade manualni reinicilizace karty.
• Uvadis ze jde o NTB, problém je kdyz je pripojen k adaptéru, na baterii?

gateway z DHCP, při pokusu ipconfig /renew

• Kdyz neni pripojen na <DHCP> server, modem, tak "/renew" (obnoveni IP) nema smysl. / jeste k tomu tusim ze funguje jen v pripade, pri nastaveni hodnot karty/protokolu na "auto" nastaveni/.
(to uz bych spis pochopil /release - tvoje karta. I kdyz je to jak uder nebo uhod..)

TiP~ go.microsoft.com (spustit a nasledovne prekontrolvat)

Je mozne ze sa mlati nejaka intel wifi aplikacia s windows wifi pristupom. Intel aplikacie by som odinstalil, nechal len driver.
Vseobecne problem bude najskor v ovladacoch alebo v notebooku samotnom (problem s EC alebo lan kartou samotnou - kontakty apod, pripadne kombinacia EC a nejaka debilna aplikacia pre hotkey apod). Ty sam nie si v stave to riesit, urob recovery, ked to nejde ani hned po recovery tak to odnes do zberu, alebo pouzivaj tak jak je, mozes maximalne skusit ine ovladace a dat von baterku aj nabijacku na minutu

Zkusím odinstalovat ten krám Intel Pro wireless. Zjistil jsem, že zasahuje podstatně do chování OS, protože u wifi sítí mi to furt nechávalo zaškrtlé Připojojovat automaticky po každém odpojení a že to způsobuje to ,že ta wifi síť je uložená v seznamu wifi sítí v intel pro wireless a dá se to zrušit jen tak, že se odebere ze seznamu.
Je to jeden z další programů co graficky navrhovali dyslektici, rozhraní naflákali ajťáci a funkcionalitu vymysleli magoři.