Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přestavba ATX na mATX

Zdravím všechny!

Poslední dobou jsem velmi omezen velikostí mé skříně, jelikož ji velmi často přenáším. A tak jsem se rozhodl si trochu "ulehčit" a přestavět můj dosavadní PC na mATX platformu.

Co všechno požaduji? Pouze MB a nějaký tip na skříň. Zatím se mi nejvíce zalíbila Bitfenix Phenom M. Jsem omezen délkou mé grafické karty, kterou nechci měnit (285 mm) a rád bych se vyhnul i výměně chladiče (125 mm).

Ve zkratce sestava: i5-4460, ASUS R9 280x, FERA HE1224, Seasonic S12G-550W.

Rozpočet mám na cca 4.500,-, jak jsem již napsal pouze na skříň a novou MB.

Díky za všechny rady.

• Doma mám dvē skrínē ale na mini "iTX", <Bitfenix Prodigy> a <Corsair 380T>.
• Zakladní desku v nēm má Asus Maximis VI Impact.
Ten Bitfenix (pro prenos je zapoterí 2 ruce) je vse zcela nalepené nasobē o proti 380T (prenosná v jedné ruce), kde s prehledem vleze i msi GTX770 lighting.
V kazdém prípadē doporučuji modularní zdroj, pri pouzití skríní pro typy desek iTX.
(ITX jsem zvolil proto, ze kdyz uz maly, tak radeji co nejmensí ale s moderací :-))