Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SSD nebo přikoupit RAM paměti?

Ahoj, rozhoduji se nad otázkou zda si pořídit 120GB SSD nebo dalších 8GB RAM (nyní mám v PC již 8GB). Včem mi uvedený věci pomůžou, vím že SSD mi zrychlý běh windowsů a programů, ale to je vše.
Počítač nejvíce využívám na tvorbu videí(vegas, premiere pro) a následný render, hraní her a právě nahrávání videí z her pomocí programu Fraps, který zatěžuje PC a způsobuje menší pokles FPS.
Kdyby jste byli v mé pozici po čem byste šáhli radši RAM nebo SSD? Má každá věc nějakou výhodu? Nebo by bylo nejlepší koupit obě věci?

Parametry PC:
Intel Xeon E3-1231v3
1TB HDD
MSI R9 280 3G
8GB RAM

Děkuji za odpověď

Raptr si buď stáhneš a nainstaluješ samostatně, nebo už ho možná máš, protože je součástí ovladačů (AMD Gaming Evolved). Jde o to, že kompresi obrazu provádí samostatná jednotka uvnitř GPU, takže to naprosto minimálně vytěžuje zbytek GPU nebo CPU. Na výstupu už jsou komprimovaná data s malým datovým tokem, takže i nároky na zápis na disk jsou mnohem menší, než třeba u Frapsu. V té aplikaci si nastavíš klávesové zkratky pro nahrávání, plus to umí ještě optimalizovat nastavení grafiky ve hrách a další takové spíš zbytečnosti.

Ono nezáleží na zápisu ani čtení jak jsem již u SSD pochopil ale na kvalitě zpracování a jak kingkamen tak i intelák mají obojí kvalitu na entou ale záleží na tobě zda-li chceš připlácet 5kilo za 3 roky záruky navíc :)

ale zase kdž už máš intel jako CPU nebylo by to od věci :D

Když jsme tak u toho prosím do PMky o hlavní věci u SSDčka ono dost lidí tu říká že write/read není třeba řešit

ale už neřeší jaké rozlišení a že lidi SSDčka používají na render atd atd (prosím o základní info které je hlavními body pro koupi SSD :) )