Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kombinování RAM pamětí

Ahoj, mám doma 2 počítače v jednom mám 8GB RAM a v druhém nemám žádnou. Chtěl bych koupit RAM do PC kde žádné nejsou. Chtěl bych tam vložit 4 GB a přemýšlím nad tím, že bych koupil 2 moduly po 4GB a jednu RAMku dal do PC s 8GB RAM a do druhého pouze jeden 4GB modul.
Budou oba počítače fungovat správně?

Ještě bych se chtěl zeptat, když v PC mám 8GB RAM A-DATA, tak tam musí přijít zase stejný RAM paměti od stejné značky a model nebo můžu koupit jinou značku?

Děkuji za odpovědi

Snad mají obě základovky stejný typ patice RAM (DDR2/3/...).

Lepší je mít vždy pár, kvůli DualChannelu.

Paměti se stejnými/různými parametry od stjného/různého výrobce se mohou se stejnou pravděpodobností snášet i nesnášet, záleží na mnoha okolnostech (základní desce, skvrnách na slunci, ...) a nikdo Ti dopředu neřekne, jestli se ty paměti budou či nebudou snášet, je to nutné vyzkoušet.

Ještě bych se chtěl zeptat k těm RAM.
doma již vlastním již tyto RAM paměti - http://www.czc.cz/adata-xpg-v1-0-8gb-2x4gb-ddr3-16 00-cl11/142736/produkt
Chtěl bych si přikoupit další 2. Zůstal jsem u stejné značky, ale mohou tam přijít RAM paměti, které mají jiné časování a frekvenci? http://www.czc.cz/adata-xpg-v2-0-gaming-8gb-2x4gb- ddr3-2400_2/144238/produkt

Teď mi ale došlo, že do téhle desky vyšší frekvenci nedostanu že? - http://www.czc.cz/asus-h97-plus-intel-h97/152148/p rodukt

Strcit to tam mozes ale nema to ziaden vyznam ptz to pojde stejne pomaly, len vyhodis peniaze navyse. A nechapem tvoju oblubu k firme adata
P.S. a este aj to ma dementny chladic, nekupuj take picoviny. RAM nepotrebuje chladic.
P.S.2. a nechapem ani tu honbu za frekvenciou ked si chces rozhasit dualchannel (= bude 2x pomalsi RAM subsystem, ked tam strcis len jednu)
Ked chces rozsirovat tak kup presne to co tam mas teraz, a strc tam obe.

Ty vole, viděl jsi snad někdy že by někdo šel s RAM na reklamaci? je to nesmrtelná věc pokud to nedáš debilovi co bude hnát MHz nebo bude mít debilní zdroj a bude taktovat jak idiot...

jsi další ovce na marketingové tahy ale nevadí...kup stejný kus který již používáš jinak to nemá smysl

zpomalíš si systém a navíc riskuješ že nebudou kompatibilní

EDIT: máš řadič max na 1600MHz (pokud máš intel ) AMD má 1866MHz zbytek je ti k ničemu protože to nevyužiješ stejnak ve hrách nepoznáš rozdíl (0-1 FPS)

navíc tvá deska může podporovat třeba jen 1600MHz a když koupíš 2400MHz stejnak pojede max na 1600Mhz ;)

Znacka je uplne nepodstatna. Dolezita je organizacia chipov atd. idealne je kupovat uplne stejne. Ked to nie su uplne stejne tak je uz znacka nepodstatna, BIOS sa nepozera na znacku. Bud su stejne alebo ne. Ked su stejne tak problem nebude urcite, ked nie su stejne tak potom pripadny probelm zavisi od vela faktorov.