Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Router

Dobrý den. Dostal jsem se k routeru, kde internet byl místo do wan konektoru zapojen do lan a wan konektor přelepený schválně lepící páskou. když to zapojím správně tak internet vůbec nefunguje a když to nechám tak tak funguje ale router vůbec nejde pingnout ani nastavit. Nevíte co s tím? Děkuji za odpovědi

Ten tvoj router urcite nema ziaden air os, pripajas sa na router providera. Pisal som ze z routra mas mat odpojene vsetko ostatne.
Z toho co pises vyplyva ze tvoj router nema zapnute DHCP, a teda ze ked sa chces dostat do jeho nastaveni tak musis si nastavit rucne do PC IP z rozsahu ktory ma ten router (to co je na nalepke), s inou poslednou cifrou samozrejme, a masku 255.255.255.0 a potom sa dostanes do svojho routra. Do routra vtedy pripojit len tvoj PC, ziadne draty od providera.

no když odpojim všechno, tak nenajede nic, takže pořád nevím ip adresu routeru, není to ani výchozí brána ani nic jiného. když nastavím ručně ip adresu v rozsahu ip na nálepce a bránu jako ip routeru tak mi to taky nenajede a ani ho nejde pingnout, takže asi někdo změnil ip adresu routeru a jak jí zjistím teď, když je na routertu vypnuté dhcp?

branu nemas (nemusis) nastavovat. Nastavis len IP ako na nalepke pricom das inu poslednu cifru, a masku 255.255.255.0, a skusis v prehliadaci tu IP z nalepky. Ked nefunguje tak potom IP nepoznas, mozes pouzit nejaky scanner co prescanuje vsetky mozne IP, alebo skus rucne 192.168.0.0 a .1 a .100 a aj .1.0 a .1.1 a .1.100
Ked nevies IP vobec, tak ho musis resetnut a bude ako v navode.