Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook do 15-16 tisíc

Dobrý den, chtěl bych poradit nějaký notebook do těch 15-16 ticíc. Určitě bych byl radši za notebook s Intelem. Nejedná se ani tak o herní, ale spíše nějaký, který stíhá náročné programy na tvorbu stav. projektů ve 3D(Archicad), Artlantis Render. Samozřejmě taky rendering videí a grafické programy. Děkuji moc.
Změna kategorie, původně: PC sestavy
Změna předmětu, původně: Notebook (karel)

Když chceš být precizní, tak má 4 logická jádra. Má poloviční multithread výkon oproti procesorům , které mají dvojnásobek jader (procesory HQ,MQ, kterým se říká čtyřjádrové*). A navíc díky tom šílenému omezení na 15W TDP se výkon snižuje i dalším způsobem : překročením spotřeby po určitou dobu. A 15W opravdu není moc. Čili na nějakých delší výpočtech bude procesor zpomalen. může to být o 10-40% odhadem podle modelu CPU.

Klidně se podívej na nějaký screenshot z informačního programu, například to tam hlásí teploty a frekvence jader, které odpovídají počtu jader a zatížení odpvídá dvojnásobku počtu jader tedy počtu logických jader.
A na notebookcheck píšou Core / Threads.

• Zase pletes jabka a hrusky, procesor kdyz je vyuzit, je pocitané se spotrebou, tak jak jeho iGP, proto kdyz zakupujes NTB si muzes povsimnout, vykonu baterie, kde jeho nizka hodnota, bude odpovidat, profilu nastaveni CPU/ nastaveni minimu maximum) muze byt az 30% v otazce EC0 chodu, nebo kdyz v jiném vlaknu jsi zminoval ULV, které neni delané na vykon a né kazdy OS, kde jeho paremetry jsou akceptovatlné.
• Ve vyuziti , konstrukce NTB se zameris na vykon nebo vydrz? (kazdy maly bonus neco stoji)
Nepocitaje, za kazdy SW je complilovany tak, ze pocita na mirenou skupinu konzumatéru, jako i uzivatelé ntb? KDE 4 logické jadra budou vic jak min. :-)
(kde uz i stredni tridy maji 8Gb <RAM> oproti 1x virtualni machina, kdo jiny by taky dela VM na NTB jak PanFifle;)