Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Herní pc

Ahoj, chtěl bych si pořídit nový herní počítač, ale nevím, jestli si ho poskládat sám, nebo koupit už výrobní sestavu. Potrpím si ne designe a pokud by jste mi mohli prosím pomoct jaké komponenty tam koupit a celkově jak na to.
zde je osnova:
1. do 30 000 Kč
2. PŘEVÁŽNÉ VYUŽITÍ SESTAVY - herní/CAD
3. OPERAČNÍ SYSTÉM - pravděpodobně bez, ale to si nejsem jistý (vaše názory ?)
4. SESTAVÍTE SI PC SAMI - tady záleží na tom, co mi řeknete, co pro mě bude lepší, protože v tom se nevyznám, každopádně někoho kdo by mi to složil určitě znám
5. MONITOR - opět záleží na vašich radách, protože v monitorech se nevyznám ani trochu.
6. CO POTŘEBUJI- všechno kromě myši a reproduktorů.

Mám k tomu něco:
Skříň mohla by být tato ? zalman-z11-plus-d305700.htm
a to by potom nebyl potřeba ten ventilátor navíc ne ? Nebo byl ?
Grafická karta AMD, mám v lavě zafixované Nvidia nejlepší jak je to ?
Ten procesor vypadá moc dobře, jaký je rozdíl mezí i7 a i5 ?
Ten ssd 250gb je potřeba ? není lepší jen nějaký hybrid ? Tady bych radši ušetřila ty penízed dal někam jinam, ale řekni tvůj názor prosím.
RAM 8 gb bude to stačit ? nění lepší 2*8 ? nebo 3*4 třeba ?
Jinak děkuji moc monitor se mi moc líbí a zbytku vůbec nerozumím :D :).

Sem tam stříhám videa z gopra, ale to málo, ale aby časem nebylo potřeba více ram, bude se dat dokoupit třeba jen 4 gb ? A jaký je tedy ten rozdíl mezi i5 a i7 ? nebude ta i5 třeba za 3 roky na nic ? a ta skříň, chtěl bych nějakou hezčí, když už si budu něco takového kupovat.
btw. ty si na mě asi pamatovat nebudeš, ale jednou jsem se s tebou radil o herní myši a s tím co jsi mi poradil jsem spokojený, jen to kolečko je občas takové "trucovací"

Já moc "výrhady" mít nemůžu, když se v tom nevyznám, spíš chci být taky trochu moudřejší. Jen bych rád si vzal jinou bednu, hezčí a nevím jak to mám vybrat, aby jsem tam to, co jsi mi navrhl dostal. A rád bych věděl to co mi tu napsal kolega, jen abych věděl proč je to tak a jestli to opravdu stačí, nebo je lepší dát třeba 1000 navíc za ram, nebo grafickou kartu s větší pamětí, nebo tak. protože pokud jde o 30 000 tak už mě 1000 nezabije. Hlavně co mě zajímá je SSD, pokud by jsi se mohl k tomu aspoň nějak vyjádři, byl bych moc rád. :)

Krabici = blikací svítící kolotoč není moje parketa a navíc pořád dávám přednost krabicím ze zdrojem nahoře.
Klávesnici používám zásadě Logitech bezdrátovou a navíc záleží jak ti která vyhovuje/rozmístění "čudliků", podsvícení ....... je to příliš individuální.

Tak Wifi to není moje parketa,jako ty repráky když vemu ty sety 5:1 za 2-3000 tak u 5 lidí co znám hned po záruce odešel ten Woofer a byly na vyhození, ta jejich klávesnice nevypadá špatně ,ale jak by fungovala je ve hvězdách,třeba spokojenost nebo lítání po reklamacích v těch levnejch prostě výběr není i Logitech má pěkný šmejdy....

Bych vzal třeba tohle i když kvalita asi bída za tu cenu ,ale máš to i s myší..www.czc.cz

Aha, a já když jsem se po čase k tomu dostal, jsem to hledal v minulém. M-Polova sestava je pěkná a teď jen otázka: "Budete to tedy převážet, jak naznačeno minule?" Pak je tu možnost to postavit na mITX platformě, ač ta má vzhledem k velikosti skříní omezení.
Poznámka: U "klobásnice" nepotěším, žádné ňuňu ťuťu "herní" příšernosti, ale prastará Chicony s normálním rozložením kláves a v "klasické" barvě blízké obvyklé slonové bílé.

Nemrknete, už bohužel nejsou. Co se týče skříně, tady moc milovní kolotočářských nádher není. Má to své důvody, jednak skříň vydrží dlouhá léta a klasický evropský průmyslový design se jednak neokouká, jednak na druhou stranu nepřitahuje udivené pohledy jako asiatské blikající kolotoče. Takže Fractal, klasický Chieftec a občas některé skříně od jiných výrobců. Ten váš "Érocool" je z 0,7mm plechu, jsou sice skříně s ještě tenčím plechem, ale sříň má komponenty mechanicky chránit, ne aby skříň byla komponenty vyztužena.