Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem tragické připojení k wifi

Mám hrozné spojení s wifi, vyzkoušeno na 2 noteboocích s kvalitním příjmem wifi, 2 wifi anténami, jeden (ten lepší, hlásí -62dB, a SNR 30dB) se ani nepřipojí a druhý (-60dB paradoxně, SNR nevím jak zjistit) se připojí, ale ping na router je 2 sekundy, a někdy, když je líp, třeba "jen" 200ms. A packet loss tak průměrně 48%. Za analýzy 20 pingů: 47-1136ms , průměr 260ms.
Router má 3x3:3 mimo, wifi má (2.4GHz, o 5GHz ani nemá smysl se bavit, vůbec není vidět) kanál 1, na tomto kanálu žádné wifi není (pro detail: vidět jsou pak wifi jen na nepřekrývajícím kanálu 6 a 11, mají méně jak -80dB). Analýza wifi ("Přetížení") v notebooku ukazuje zdroj rušení : žádné (dokonce na kanálech 1-13), je to v zelené oblasti.

Notebook je o 2 místnosti jinde, zhruba přes 3 zdi (celkem silné, půl metru asi).

Kde může být problém? Má na to vliv orientace antén vůči displeji notebooku ( a dává to vůbec smysl při takovém počtu zdí?)? Má na to vliv vzájemná orientace antén routeru?

Nebo je to normální u běžných routerů (Asus RT-56U)?

1.A jak moc ty zdi dokážou znefukčnit wifi? Ptám se právě, jak moc je to normální.
2: A taky mi v tom nesedí, že to hlásí pět čárek a -60dB a skutečnost je takhle hrozná
3. A nebo jesli jsou nějaké nastavení wifi karty (adaptér-Konfigurovat-Upřesnit), které mohou uplně rozhasit wifi?
Například rychlost je tragických... pardon čekám už asi 10 minut na přenesení 20MB,

Tak to doběhlo: Upload 28kB/s, download 7 kB/s

Po jiném natočení antén dokonce 57 kB/s, 33 kB/s

• Zkus zmenit kanal, i kdyz pres zdi to stejne nebude mit efekt, sila a kvalita signalu, jsou dve rozdilné veci, nepocitaje ze to bude plné chyb.
• Jestli si chces pohrat o pomerit, behat mezi zdi, tak pouzij treba : http://www.passmark.com/products/wirelessmonitor.h tm
TiP~ Porid si repeter a mas klid.
[img=http://www.passmark.com/images/wlanmapsamples-wispy.png]http://www.passmark.com/images/wlanmapsamples-wisp y.png[/img]

A už vůbec mi nejde do hlavy, že při posunu o 6 metrů (o 1 zeď méně) je rychlost stále tragická (0.25/0.8 MB/s, pak 0.5/1.5 - 12MB dat a chvíli potom, když ho dám z klínu na stůl tak 1.5/6.5), tak jiný notebook s 8 let starým n-draft Adaptérem má na tomto novém místě stálou rychlost 3.5/9 MB/s.

nejméně třetí pokec kvůli stejnému problému. tipuju, že jich k routeru bude ještě 10, protože obsese zakládat denně nové dotazy je u postižených nezvladatelná.

pokud ti 3 silné zdi připadají jako zanedbatelný problém, zkus je dočasně killnout.
jestli nastane neočekávané zlepšení, už je znovu nestartuj, nechal bych jim nastaveno:

sc config "the wall" start= disabled

nebo start na vyžádání (demand), ale určitě ne boot|system|auto.