Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kde je uložená licence win. u ntb Lenovo + kde stáhnout legálně win.

Dobrý den, sestra si koupila notebook Lenovo Z50-70. Bohužel ho dokázala zasvinit kde čím, tím pádem mě poprosila o "opravu". Po zapnutí jsem hned usoudil, že bude nejlepší přeinstalovat celý win, protože už jen ten software co tam lenovo nasázelo je odpad, kterému kraluje vy*ebané McAfee :-D

Dnes jsem se do toho chtěl pustit, ale s něčím podobným jsem ještě nepracoval, tak bych si chtěl něco ujasnit. Našel jsem v BIOSU "kolonku" License "WIN", mám to chápat tak, že po nainstalování se windows sám aktivuje?

Další věc se kterou mám problém je to, že sestra nedostala k notebooku instalační windowsácké DVD. Dá se někde stáhnout windows(8.1) legální cestou?

Kazdy vyrobca ma recovery oddiel a nejaky recovery postup, stlacis na zaciatku nejaku klavesu a postupujes podla navodu.
HP na vyziadanie dodava aj instalacne media (zdarma).
Kontaktuj Lenovo support, alebo si najdi recovery postup na ich strankach, urcite to tam maju popisane.

Ak to je nahodou "with Bing" tak nikde. Ak to je bez bing, tak na MS webe. Nasledne musis nainstalit vsetky spravne ovladace, co po recovery ale robit nemusis.
BTW. neni nic jednoduchsie ako urobit recovery (=zmacknut 1 tlacitko) a nasledne odinstalovat mcaffee a pripadne iny "odpad". Nie vsetko od vyrobcu ale odpad, niektore veci su potrebne k funkcionalite.