Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Má cenu opravovat ntb ?

Dobrý den, sestře se pokazil ntb 2,5 roku starý a nešel jí tam nainstalovat žádný systém (linux, windows), někdy se ani disk nechtěl načíst (0 z nuly) a tak si koupila nový... Ten ntb jsem si vzal posléze já, mám stolní počítač ale druhý by se hodil pro rodiče nebo na nějaké využívání... Ten ntb je jakože v pohodě... i5, Nvidia 640M, 6 GB RAM takže s méně náročnými hrami žádný problém... :) Zkoušel jsem tam dát Ubuntu já ale dostal jsem se jen do té instalaci po zadání jména, na ubuntu, windows vůbec, nejde kliknout na tlačítko formátovat, napíše to že mám zapnout něco v BIOSU což ale zaplé je... Takže usoudil jsem že HDD kaput... Nový stojí cca 1,5k, má cenu to dát ještě na opravu ? A nenáročně používat ? Jinak nemůže být pokažené ještě něco ? Třeba RAMKY ? Děkuji...

Nabootuj si tam UBCD, a spust utilitu od vyrobcu disku, a daj full scan ze ci je ten disk ok alebo ne a ci ho vie utilita opravit. (p.s. utilita vyrobcu z UBCD potrebuje SATA mode mat na IDE, potom po tych testoch pred instalovanim Win to prehod nazad na AHCI)

Win instalator po tebe chce aby si dal ten HDD do poradia bootovania na prve miesto napriklad.

Děkuju za pomoc... funguje ale jenom na ubuntu, dal jsem full scan všem jsem přepl... ale stejně windows nefunguje, píše 0 z 0... Ubuntu šlo nainstalovat během pár minut... ale nevadí, myslím že bude stačit, na nenáročné používání... :)