Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Hotspot pro notebook z mobilu

Zdravím, jedu do zahraničí na delší dobu a beru s sebou notebok. Napadlo mě, že bych využíval mobil jako wifi pro něj, zajímalo by ne, jestli to má smysl a jestli to pofičí nějakou rozumnou rychlostí, nemám s tímto vůbec žádné zkušenosti, ale napadlo mě vzít si na mobil neomezená data a bylo by. Jaká je prosím případná reálná rychlost, když je přístup k 3g síti. Děkuji

Jestli tě zajímají rychlosti mobilního internetu tak tady:
LTE: Rychlost stahování až 100 Mbps
HSPA+: Rychlost stahování až 42 Mbps
HSPA: Rychlost stahování až 8 Mbps
3G: Rychlost stahování až 7,2 Mbps
GPRS: Rychlost stahování až 114 kbps
EDGE: Rychlost stahování až 560 kbps

Podle mě v Anglii budeš hodně chytat LTE, kdyžtak se pro podrobnosti informuj na webu tvého poskytovatele. Anebo doufej, že chytneš nějakou Wi-Fi ;-)

Koukal jsem se teď na ceníky našich poskytovatelů a ceny jsou poměrně vysoké. Samozřejmě každý to bere podle svého - jestli chceš, tak se podívej na jejich ceníky.
Já bych ti poradil takto - zkus si třeba do mobilu stáhnout aplikaci typu Wi-Fi mapa (já bych doporučil WiFi Map https://play.google.com/store/apps/details?id=io.w ifimap.wifimap) stáhni do ní wifi Anglie a koukni se, třeba na tom místě kde budeš nějakou najdeš. ;-) (V Anglii jich bude podle mě poměrně dost, záleží kde budeš :-))