Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pc pro 3D modelování a rendering

Ahoj chtěl bych se zeptat na doporučení ohledně výběru pc pro 3D modelování, práci s grafikou a rendering. Chtěl bych se pohybovat nějak okolo 25 000. Pročítám a zajímám se, ale je to pro mě trochu španělská vesnice co se týče opravdu detailních záležitostí. Koukal jsem se i dost po bazarových kompech, které jsou docela za dobré ceny, ale nejsem si úplně jistej zda je to ta pravá volba, když modelovaní a hlavně render je pořádnej záhul. Nejde mi vůbec o hry jen chci aby se nesekal a šlapal jak hodinky i při složitém modelovaní jako je interier aut. Můžete mi poradit po čem hlavně mám koukat a zda jsou herní pc na bazáču dobrá volba...
Dík moc za každou radu Vám budu vděčnej.

Jo děkuji, to jsem si už, ale stihl přečíst, zas až takovej blbec nejsem. Šlo mi spíše o názor k proecesorům, dost jsem četl že na hry se klidně hodí AMD, ale za to když jsem si přečetl o renderingu tak tam všichni kvůli rychlosti zásadně doporučují i7. Samozdřejmě že jssem se i díval na minimální nároky, které udává daný výrobce SW, ale tam jsou jen opravdu ty minimální nároky a když se dívám tak třeba herní PC jako je třeba tohle: http://pc.bazos.cz/inzerat/48914229/PC-Hi-end-8x4- Ghz-8GB-1TB-Cosmos-SE-R9-280-620W-vymena.php to naprosto splňuje a navíc je to podle mě dobrý stroj za ty peníze. A hlavně jsem chtěl vědět něco co se týče třeba grafických karet, četl jsem že se nejvíc hodí 3D grafiky, ale ty jsem moc nenašel a když tak to byl strašnej ranec peněz.... Dík za odpovědi, ale chtěl jsem spíš opravdový názor.

O voze a o koze. Kdybych v tom měl úplně jasno tak se neptám a nezajímám o názory. Šlo mi hlavně o to, co mi kdo poradí za HW, který se k tomuto hodí nejvíc, jak jsem zmínil ze startu dost jsem si přečetl, ale detaily jsou pro mě španělská vesnice. Pokud chceš aplikace tak je to hlavně (Rhino, KeyShot, Alias a Adobe).

záleží čo od adobe,adobe premiere elements alebo "dospelú" adobe premiere pro,ktoré majú absolutne odlišné nároky na hardware......coreI7 samo o sebe ešte neznamená žiadnu spásu,keď zakúpiš napr.quadro s GEN-lock,tak si vystačíš aj s AMD Opteron procesorom ...Rhino a soft od Adobe majú takisto to pravé optimum niekde inde,zasa záleží,čo chceš na tom pc robiť,hrať sa doma alebo sa tým živiť,cenová relácia 25000 na zostavu,ktorá má s tým bežať lavou zadnou môže byť za určitých okolností velkým limitom,hlavne pokial ozaj uvažuješ o nasadení v profi praxi....pokial hladáš bazárové veci,pozeraj niečo s fireGL/fireMV,kludne aj napr.staršie Dell PowerEdge,Fujitsu Celsius,niektoré z nich sa dnes dajú kúpiť ako výpredaj za ozav v podstate smiešne sumy a pritom stále poslúžia lepšie ako nejaké herné počítače,ktoré síce lámurekordy v hrách ,ale zlyhávajú pri profi 3D softwaroch-neodladený,necertifikovaný hardware,neodladené ovládače,v realite je velký rozdiel kvalitný profi OpenGL ovládač kontra herný OpenGL-API ovládač,ktorý z celej palety možností OpenGL podporuje len 5-15 základných záležitostí používaných v hernej oblasti ,pozerať po herných bazárovkách je rovno trošku out ,tade cesta určite nevedie.....