Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem blbne harddisk

Zdravím, tak mi už oproti včerejšku nejede nic. "Disk read error. Press Ctrl-alt-delete" Win7 se nenačte. Předtím, když se ještě načetl, jsem udělal kontrolu s programem HD TUNE a všechny čtverečky byly zelené, tudíž nemělo by tam být asi vnitřní poškození.

Nicméně když nabootuji z CD Ubuntu a spustím Testdisk, mohu HDD otevřít a procházet soubory.

Poradí mi někdo jak to rozjet aby to fungovalo? Testdisku moc nerozumím, mohl by to nějak opravit? (dřív mi stačilo v Testdisku ten HDD jen otevřít a projít a pak začal fungovat normálně, bohužel to se již neděje)

chkdsk nespustím, jelikož se vůbec nenabootuje Win7 z HDD, nabootuje se mi jen linux z CD.

Zkoušel jsem v linuxu obdobu chkdisku ("ntfsfix /dev/sda07"), ale Linux jako takovej ten HDD taky "nevidí" a píše že nebyl nalezen (HDD jde otevřít jen v Testdisku)