Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozdílné ramky

Dobrý den, rád bych se zeptal jak spolu spolupracují rozdílné ramky?
Mám Patrioty 2x 4GB 1600 a pokud bych nesehnal další 2, jaký problém bude desku osadit dvema jinyma 4gb 1600?
A co když mám to co mám a do dalšího slotu dám 8gb?
A jaký nárok mají ramky na zdroj? Já jen, že se příští měsíc chystám na nutný upgrade PC a nevím jak výkonný zdroj budu potřebovat (ale pro tohle téma je to bezpředmětné, zeptám se příští měsíc, kdy budu znát kompletní sestavu)
Děkuji moc...

abych to upresnil: koupil jsem si zakladovku, ktera podporuje 32gb ram 2000...
a nechce se mi moc kupovat 2x 4GB 1600, kdyz bych rovnou mohl koupit 1x 8GB 1866 pristi mesic a ramky co mam nechci zahazovat, takze jak by to spolupracovalo? jine pameti, jina frekvence? Diky moc ;-)

pokud by mi fungovalo 8gb i 2x 4gb na 1600mhz i prez to ze 8gb by melo ve skutecnosti 1866, to by mi az tak nevadilo, alespon ne do uplneho upgradu, na ktrery budu setrit urcite dlouho.. pokud to chapu spravne tak nevim ale problem bych v tom nevidel.. samozrejme ze vsechny sloty bych osazel 8gb, ale jedna se mi o neco do zacatku, kdy bych rad vyuzil to co mam.. diky moc

no 8gb mam ted a je to malo.. pri modelovani mam vytizene ram na 100% a znemoznuje mi to praci.. nevim jestli na modelovani staci onech 16gb, ale nejradsi bych mel celou sadu... pokud staci 16gb tak by to bylo ok... planuju 8 jadrovy procak amd fx do 125W TDP nejaky (vic zakladovka nepodporuje)
akorat asi nebudu mit na grafarnu, takze jen pak az budu kupovat zdroj musim koupit silnejsi nez mam sestavu abych ho nekupoval na 2x

a taky neni u-atx, ale m-atx .. nevim proc ale co se tehle zakladovky tyka tak pod jejim oznacenim nachazim rozdilne zakladovky...
na aukru byla popsana takto:
Asus M5A78L-M/USB3
Podporované procesory:
Patice: AM3+
Max. TDP: 125 W

Čipová sada:
AMD 760G / SB710

Operační paměť:
Typ: DDR3
Slot: 4x DIMM
Frekvence: 1066/1333/1600/1800/1866/2000(přetakt.) MHz
Mód: Dual-channel
Max. kapacita: 32 GB

Rozšiřující sloty:
1x PCI Express 2.0 x16 (1x x16 nebo 2x x8)
1x PCI Express 2.0 x1
2x PCI

Video:
ATI Radeon HD 3000

Audio:
VT1708S

LAN:
Realtek 8112L
10/100/1000 Mbit/s

Vnitřní rozhraní:
6x SATA III (RAID 0/1/5/10)
3x USB 2.0
1x S/PDIF výstup
1x COM
1x TPM

Vnější rozhraní:
1x PS/2
4x USB 2.0
2x USB 3.0
1x RJ-45
6x audio jack
1x optický S/PDIF výstup
1x HDMI
1x DVI
1x VGA

Napájení:
1x 24pinový EATX konektor
1x 4pinový ATX 12V konektor

Formát:
ATX

Rozměry:
24,4 x 24,4 cm
ale nevim, na netu proste nachazim rozdilne tipy zakladni desky pri tom, ze vsechny jsou oznacene jako Asus M5A78L-M/USB3

ok, cekam az ta zakladovka prijde (nemam ji jeste fyzicky v ruce)
jinak to v zavorce je podstatne? a nebo co to znamena?
Čipová sada
AMD 760G (780L)/SB710
=
AMD 760g/SB710
a AMD 780L/SB710?
jako ze 2 rozdilne cipove sady, nebo je tato deska osazena nekdy jednou a nekdy tou druhou?

http://ifgazz.wbs.cz/11026245_1623704924583406_562 4332633341422336_o.jpg
kdyz otevru tento muj model, tak mi ramky vyskoci prez 80% a pomalu ten "objekt" nemuzu ani otocit, natoz s nim dal pracovat kdybych potreboval ;-) ale moje nynejsi sestava stoji za prd, ale o to nejde... tohle uz je mimo tema ;-)
ale dali jste mi tip k premysleni a diky za to.. koupim 2x 4gb a uvidim jak to pujde... pokud se to bude dale potom sekat, tak je prodam a koupim ty 8gb ;-)
Diky moc za rady lidi. Vazim si toho ;-)