Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr low-cost CPU+MB+RAM+GPU

Ahoj, prosím o radu s výběrem CPU+MB+RAM+GPU.
Počítač bude sloužit na internet, filmy/videa, starší hry (např. Mafia, Mafia II, Heroes of Might and Magic III, Half-Life 2, Portal 2, Far Cry, Far Cry 2, Deus Ex: Human Revolution atd.)
Cena ať je co úplně nejnižší možná - vše budu kupovat bazarové.
Podle mě by mohlo stačit něco takového:
CPU: Intel Core 2 Duo E8400 a přetaktovat, co to půjde
MB: Asus P5K-E/WIFI-AP
RAM: 4 GB DDR2
GPU: tady si nejsem vůbec jistý - asi něco jako hd 7770, gtx 560?
OS bude Win 7 (až vyjde, tak Win 10), monitor s rozlišením 2560x1440
vyplatí se jít do c2q? např. e8400 stojí 350,- a Q8200 nebo Q6600 stojí 900,-
nebo se dívat úplně po jiných procesorech?
4 GB ram by mělo stačit?
jakou grafiku na výše zmínené hry vůbec nevím

nejspíš většině to přijde jako nesmysl, ale já menší monitor nechci - mnohem lépe se mi na tomto pracuje, IPS panel zajišťuje perfektní podání barev atd atd
nepotřebuji výkonný počítač, tak za něj nechci zbytečně utrácet, za ten monitor jsem zaplatil hodně, ale nelituji toho
nové hry nehraji a ani hrát nebudu, budu hrát pouze starší hry (viz výše)
jaký by jsi tedy pro toto doporučil hw?

Slušné sestavy byly po přetaktu(3.4GHz) s Q6600, ovšem před 6-7 léty + g.karty nV 460 - HD 6850
Nevím kde seženeš desku s.775 čipset 45,55 - DDR3 nové nejsou, takže neporadím nic.
(navíc nejde o velikost/uhlopříčku monitoru, nýbrž o rozlišení = čím větší tím větší nároky na výkon g.karty, takže se ti klidně může přihodit, že stou poskládanou historií si prostě nezahraješ kloudně v nativním rozlišení ani ty starší hry)