Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zálohovat hru

Můžete mi poradit jak nejlépe z počítače zálohovat hru.
Zkoušela jsem to přes nero ale když jsem hru chtěla vypálit ukazovalo mi to 2kb přitom ta hra je mnohem větší. Chtěla bych mít nějakou zálohu pro případ nejhorší děkuji

Jakou hru? Zálohovat hru má znamenat uložit nastavení, nebo zálohovat instalační CD/DVD?
Normální způsob je vytvořit image instalačního média a to potom vypálit. Pokud je vybaveno nějakou ochranou, může to být složitější…
Pokud je to instalátor (něco.exe, něco.msi) uložený na disku, vypálit jako data.

Mám tu hru od známýho nainstalovanou v počítači ale pro případ že by se mi něco stalo s počítačem tak bych to chtěla mít na cd abych si to třeba někdy mohla nainstalovat sama díky za odpovědi

http://www.lupa.cz/clanky/je-kopirovani-pro-osobni- potrebu-stale-legalni/

Dle předchozí úpravy do autorského práva zasahoval pouze ten, kdo pomůcky zamýšlené k odstranění prostředků k ochraně práv vyvíjel, vyráběl, nabízel (k prodeji, pronájmu nebo půjčení), dovážel, rozšiřoval nebo využíval pro dosažení majetkového prospěchu poskytováním služeb nebo jiným způsobem. Podle novelizovaného znění § 43 odst. 1 "do práva autorského neoprávněně zasahuje ten, kdo obchází účinné technické prostředky ochrany práv podle tohoto zákona". Technické prostředky ochrany práv tedy nelze nově „prolamovat“ za účelem zhotovení rozmnoženiny pro osobní potřebu a dokonce ani za účelem užití díla na základě zákonných licencí (např. zpravodajská licence). V případě zákonných licencí a v případě zhotovování tištěných rozmnoženin (viz výše) je autor pouze "povinen zpřístupnit své dílo oprávněným uživatelům v rozsahu nezbytném ke splnění účelu uvedeného užití díla".

Google je náš kamarád.

Ale sporne je ze co to je "obchadzanie ochrany". Tym ze vytvoris kopiu si este ziadnu ochranu neobisiel, ptz ta ochrana sa zvycajne prejavi az v hre tym ze hra vypise "vlozte original CD" a tvoje palene CD nenchce. To sa riesi crackami a az to by bolo technicky "obchadzanie ochrany" (okrem toho je to aj zasah do diela ci tiez nejaky zakon urcite zakazuje).
Takze kopiu CD si vytvorit mozes ale bude ti asi naprd. Teoreticky sa daju obchadzat nejake ochrany asi aj pomocou nejakych deamon tools apod ktore tusim vedia emulovat nejake tie "triky" co na tych CD su, ale to tiez technicky neni ziadne obchadzanie, technicky je to len "dokonala kopia" a zakon mi predsa nezakazuje urobit dokonalu kopiu :D
P.S. ja take kraviny nerobim a ani neptrebujem robit (ked uz chcem hrat tak si hru kupim alebo si zahrajem freeware trackmaniu), len diskutujem o nezmyselnych zakonoch.

jaj kua to je dotaz z roku 2007. Tak viz uplne dole ten novy dotaz co to resuscitoval.

prominte není to k tomuto tématu ale kdysi jsem hrák takovou hru a nemužu ji na internetu najít nebot nevím jak se jmenuje je to takový barevný panáček který skáče po ledových deskách a vypouští zee sebe barevné hvězd y když skočí je to na čas a jakmile jdete do další urovně skáčete po dřevě a čas vám utíka rychleji a bvy nesmíte spadnout nevíte jak se tahra jmenuje ?děkuji za odpověď