Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problémy s výkonem a zasekávání notebooku

udalosti s touto hlaskou "Rychlost procesoru 0 skupiny 0 je omezena systémovým firmwarem. Procesor byl v tomto stavu sníženého výkonu od posledního hlášení 71 sekund" asi 14 dni predtim jsem se setkaval i s touto hlaskou "Ovladač zjistil chybu řadiče na \Device\Harddisk2\DR2." ktera se nyni asi 14 dni nezobrazuje. A ještě se mi zobrazuje tato hláška "Ovladač zobrazení nvlddmkm přestal odpovídat a byl úspěšně obnoven.". A co se týče Hlášení o chybách systému Windows v programu systémové informace tam se setkávám velmi často s hláškou "Windows Error Reporting - chybný blok". Chvílemi se mi velmi zasekává, zmrazuje i zpomaluje operacni systém MS Windows 7 Home SP1 CZ někdy to bývá za 10 minut někdy až za hodinu a dělá to i ve hrách i na ploše a je to dle meho nazoru velmi divne. Zkousel jsem spustit vestavenou hardwarovou diagnostiku (vse dopadlo prozatim v poradku tedy Success a OK) od vyrobce meho notebooku jmenuje se tusim "Pre-boot System Assessment" jedine co jsem nepustil je hardwarovy extended test a hardwarovy test pevneho disku a take test na pritomnost modre obrazoky smrti s kterou jsem se nesetkal vubec. Zkousel jsem Obnovit nastaveni v BIOSU na (Load setup default settings + save to CMOS and EXIT). Dale jsem spoustel programy Eset Smart Security 8 kompletni test a MalwareBytes Antimalware v nouzovem rezimu i v normalnim rezimu naslo mi asi 20 az 30 viru vse jsem smazal. Aktualizoval jsem rovnez operacni system a ovladace pres program IOBIT driver booster. Kontroloval sve pevne disky v notebooku C:\ a D:\ pomoci kontroly disku. Mozna ze mi to trochu pomohlo ale nikoliv uplne. Proto Vas mockrat prosim o pomoc ?? Predem dekuji za reseni mych potizi s notebookem DELL XPS L702X. Poznámka: A take jsem se rozhodl ze si 29.7.2015 nainstaluju upgrade na novy operacni system MS Windows 10 Home 64bit CZ (v tom upgrade na novy system mi to pise ze muj pocitac je pripraven na prechod na novy operacni system Windows 10). Uz se nemuzu dockat. Nebo zkusim kontaktovat technickou podporu vyrobce meho notebooku tedy ceske pobocce spolecnosti DELL. Jeste jednou vam mockrat dekuji za pripadne reseni mych potizi ?! -)) S pozdravem vas fanousek, zakaznik a klient Tomas L. alias DOKTORXP ?! -)) PS.: A co se tyce teplot Hardwarovych komponent tak mam nyní tyto hodnoty v programu CPUID HW MONITOR procesor 49 - 57 stupnu Celsia, take se mi meni hodnoty powers a clocks, zakladni deska 54 stupnu Celsia, teplota pevnych disku C:\ a D:\ je nyní 42 a 41 stupnu a teplota graficke karty je nyni 49 stupnu Celsia. Kdyz jsem poustel test stability systemu v programu AIDA 64 EXTREME teplota zakladni desky i procesoru byla az 94 stupnu Celsia. Proto jsem ten test radsi prerusil. Pouzivam i chladici stojan pro notebooky do velikosti 17 od firmy Yenkee ale premyslim ze si koupim lepsi asi Coolmaster ten se mi asi zatim nejvice libil ci zamlouval. A take mi nekdy pripada jako kdyby se vetracky chvili pozastavily a pak zase jedou normalne ale to mi dela jen nekdy.
Odboldováno a oditalicováno, není nutné být za každou cenu originální. Ke čtení to stejně moc není. (karel)

1) chladící nesmysly nefungujou
2) očividně máš systém neskutečně zabordelený
3) ovladače se stahují zásadně ze stránek výrobce hw nikoliv pomocí dementního sw.
4) doporučuju kompletní obnovení do továrního nastavení (zazálohovat, pokud možno nezavirovaná data)
5) teploty kolem 90-100 stupňů v zátěži jsou u notebooku zcela normální, proto se používají notebooky jen na kancl práci a né na hraní, renderování, grafiku atd.