Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Aplikace na čtení eBooků pro Android

Zdar,

hledám nějakou aplikaci na čtení knih v mobilu (Android). Primární požadavek je, aby to umělo číst knihy uložené v mobilu. Měl jsem pěkný a vyhovující Prestigio ebook reader, ale aplikace si na pozadí spouštěla vlastní proces (hned po restartu mobilu) a ten dělal zbytečný problémy (proces se zastavoval, shazoval ostatní aplikace na plochu).
Jaký to přečte formáty není až tak podstatný, knihy si můžu překonvertovat v PC, ale když tu bude umět formáty pdb, doc, rtf, budu rád.
Nabídka na Google Play je příliš velká na to, abych se probíral balastem a instaloval každou jednu a zkoušel.
Takže jaký máte kdo tip a co používáte na čtení knížek?

Já používám Kindle a doporučuju si ho koupit :-). Čtení na mobilu je příšerný, je to malý, bolí z toho oči, hned se to vybije. Běs. Já mám Kindle Paperwhite II, nemůžu si absolutně na nic stěžovat. Podsvícení očím nevadí, obrazovka se nezamatlává (je dotyková, na telefonu taky pěkně blbý, jeden otisk prstu, trošku slunka a máš po čtení). Nesleduju, jak často nabíjím, počítám tak cca jednou za měsíc. Určitě se vyplatí si ji koupit, klidně i nějakou levnější. Koukám, že Kindle 6 je už skoro zadarmo, podsvícení je na tobě.
Mám už druhou, v předchozím Kindle 4 mi umřel systém a reklamaci nestihli, tak jsem si pořídil ten Paperwhite II. Rozdíly jsou tyto: dotyková obrazovka má spoustu vymakanejch funkcí na pomoc při označování textu pro poznámky, nebo překlad, pokud podržím prst na slovu, co neznám, vyjede mi na wikipedii a podobný věci, který jsem nikdy nevyužil. Mnohem víc mi vyhovovaly dvě tlačítka na bocích pro další a předchozí stranu. Na čtyřku jsem měl světýlko mimo pouzdro, což bylo chyba, protože mi na pouzdře nedržela a byl to solidní horor ji každý 2 minuty rovnat, ale pokud se na nepodsvícenej kindle koupí pouzdro s lampičkou, bude to určitě super :-)

Však si požitek ze čtení nezlepšuj, co je mi po tom. Jsou to tvoje peníze, třeba pro ně máš lepší využití, třeba cigarety nebo pívo. Já ti jen říkám, že za 2 tisíce se dá pořídit něco asi bilionkrát lepšího, než to, co momentálně používáš. Dva tisíce nejsou žádná závratná částka a muziky je za to habakuk. Když už se ptáš na nějakou aplikaci, počítám s tím, že nečteš jednu knížku ročně a že bys čtečku využil. Stejně tak, jako ten člověk, co chodí denně 10 kilometrů do práce využije auto mnohem líp, než pohodlnější boty.

Ono zalezi i na mobilu, ne vzdycky to musi byt takovy utrpeni, jak si (zrejme) myslis :-)
Ja treba ctecku mam, Kindle 4, ale ne vzdy ji mam s sebou .. a pak se hodi i mobil. Pripadne pri spatnem osvetleni se mi taky lip cte v mobilu (K4 nema podsviceni).
Prasakovi to sice asi nepomuze, ale ja mam v mobilu taky aplikaci Kindle, takze mam pristup ke sve Kindle knihovne z obou zarizeni, da se to i synchronizovat, takze muzu na mobilu pokracovat tam, kde jsem skoncila ve ctecce atd.

Taky jsem přečetl pár knížek na mobilu.
Pak se mi dostala do ruky jakási čtečka, cenový šit za asi 1200 Kč, nicméně to mělo eInk.
No a za pár dní jsem čtečku z mobilu odinstaloval. Nesrovnatelný rozdíl v pohodlí čtení. Prasakovi to nepomůže, ale je to bohužel tak.

Chtěl jsem jen aplikaci na čtení knížek. Čtečka je sice pěkná věc, časem si ji taky pořídím, ale prostě aktuálně potřebuji prachy všude jinde, než ve čtečce. Přečetl jsem spoustu knížek na starým Palmu Tungsten T5, protože narozdíl od většiny čteček je podsvícenej, což je super v noci v posteli. Takže to na mobilu přežiju taky, displej to má ještě lepší, než ten starej Palm.
Taky na občasnou cestu vlakem, čekání u doktora a na úřadech nebudu u sebe tahat čtečku. Mám mobil, číst se na tom dá taky a tak na něj chci vhodnou aplikaci. No a dozvím se, že tu aplikaci nepotřebuju, že vlastně potřebuju čtečku. Ale i když budu mít su čtečku s e-inkem, tak stejně bych chtěl nějakou appku do toho mobilu, protože ten posranej mobil mám u sebe vždycky.
Taky bych se mohl zeptat na nějaký hry do mobilu, ale mám strach, že mi tu někdo vnutí PSP.

Nic osobního, Moasi, neber si to zle. Ani to nebylo primárně na tebe.

V poho, já to chápu. Já mám mobil taky u sebe vždycky, bohužel u dnešních krámů se člověk musí třepat, jestli mu nescipne baterka a neustálé zapnutí displeje ji žere vydatně. Než s sebou tahat powerbanku, to už radši tu čtečku. O potřebě peněz jinde taky něco vím, proto čtečku dostala k narozeninám manželka, neb si ji přála a je vystaráno. :)

edit: a abych jen nekibicoval - používal jsem Bookviser, ale bylo to na Windows Phone, nevím, jestli mají něco na Androida. Vyhovoval mi. Pak jsem se potkal s Cool Readerem na Androidím tabletu. Z těch tun nastavení a desítek ikonek mi šla hlava kolem, to není můj šálek kávy.

Co se vztekás? Dostal's jen ochutnat vlastní polívčičku a vypadá, ze ti vůbec nechutná. Vy tady úplně běžné odpovídáte na X, i když se tazatel 100x ptá na A.

Přestaň se ty a ostatní k návštěvníkům poradny chovat jako prase a treba pak budes dostávat trefný odpovědi.

PalmBook Reader, vie to aj pdb, novsie fomáty budeš asi musiet konvertovať(stále sa pridávaju nové formáty, e-pub pred mesiacom nevedel, uz vie). pod tym nazvom su na androide asi 3 programy, ikonka vyzera ako otvorena kniha nad kt. stoji panácik androidny