Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ovladač zvukové karty pro WIN 7

Zdravím,

týdny se neúspěšně snažím nalézt ovladač pro mou integrovanou zvukovou kartu kompatibilní s Windows 7. Na stránkách výrobce základní desky je pro mou desku ke stažení ovladač pro zvuk, ale jen pro Windows XP a instalace spuštěná s kompatibilitou pro Win XP nefunguje jak má. Ovladač se sice nainstaluje, ve správci zařízení je zvukovka viditelná, ale zvuk prostě nejde a při spuštění systému vybíhá hláška "No ADI codec is installed".

Základní deska : Hewlett-Packard HP d330 DT(DC580AV)
U zvuku mi Everest píše : Analog Devices AD1981B(L) @ Intel 82801EB ICH5 (Asi čipová sada...)
AC'97 Audio Controller [A-2/A-3] PCI

Mohl by mi tu někdo pomoci? Děkuju

Analog Devices AD1981B

toto je tvoja zvukovka, stiahni od vyrobcu cipu ovladace na win7 a skus, ak su.

ovladace z xpcka logicky na sedmickach nebudu fungovat.

Inac, preco vobec davas win7 na prastary pentium 4 jednojadrovy cpu? chces pracovat s tym pc, alebo stale len cakat, kym to daco urobi?
nechaj tam xpcka a nechaj ten pc dozit, alebo si kup novy, ktory ma vykon na moderny OS.

Počítač jsem s tímhle OS už dostala. Downgrade na XP jsem samozřejmě udělala hned, ale pak nastal problém pro změnu s ovladačem na novou grafickou kartu, tak jsem se rozhodla prozatím obětovat raději zvuk, než najdu řešení a nahodila opět Win7. Do takového PC se mi moc nechce kupovat novou zvukovku. Zkusím ještě ty ovladače na čip, díky.