Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zhoršeni fotek mobilu- šum

Dobrý den, v poslední době se mi zhoršily fotkyz mobilů. Je na nich patrný velký šum a za dobrých světelných podmínek. Dříve to nebylo. Fotoaparát pořad stejně ve výchozím nastavení a čočka je vyčištěna. Nevíte čím by to mohlo být? DIKY

https://drive.google.com/file/d/0BzqIH_zwQt2XTGM1Y XE1RjVXVzg/view?usp=sharing zde ještě fotky celkem k světu. Skoro bez šumu a i za hroších světelných podmínek.

https://drive.google.com/file/d/10GK_sNU5haBu6zd-w ASqghbVEoEJ1kZlSg/view?usp=sharing zde už patrný velký šum, a při dobráých světelných podmínkách. Šum je patrný ted na všech fotkách jak v horších tak lepších podmínkách....

celkově jsou fotky horší. Nevíte čím by to mohlo být ?

obojí jsou jpeg, plné rozlišení, po porovnání z exifu téměř totožné parametry. Podobné prostředí- slunečno. Prostě to takhle šumí na všech. Je tam odstranění vlnkového šumu jedině, ale to je u obou zapnuto. Nastavení vůbec neměním. Je tam všechno jak bylo od začátku. Jen mačkám spoušť :D

Tedy on na těch fotkách, které jsi postnul pro srovnání je šum na obou velice slušný, jen na té starší je rozblitý nějakým hodně nepovedeným denoiserem. Takže je docela možné, že v nové verzi FW šum ve skutečnosti nepřibyl, jen je z nějakého důvodu (třeba rozmazávání detailů) vypnutý onen denoiser.