Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Externí disk se NĚKDE nespouští po zaptnutí pc

Ahoj,

mám notebook HP Probook 8740 zapojený v dokovací stanici HP docking station HSTNN-I11X a do dokovací stanice zapojený externí disk Transcend StoreJet 25M3.

Po přeinstalaci OS (na win 7, 64b) se občas disk nezapne (po načtení OS není vidět - a ani nesvítí dioda na disku).

Stává se mi to tak jednou z 20 puštění. A když chci aby se to stalo (zkoušel jsem to nějak simulovat, zkoušet) tak se to nestane.
Disk je zapojen do USB díry v dokovací stanici - díra označená bleskem.

Pc zapínám tak, že nejprve zapnu zásuvku a následně pc tlačítkem na ntb.

Nevíte jak tento problém vyřešit?

Po zapnutí pc (když se disk nenačte) vyndam a zandam kabel a běží..

Docela mě to trápí :-D

V BIOSe ak mas usb legacy support skus ho vypnut, ak tam je nejaky handshaking pre XHCI alebo UHCI tak to skus prenastavit. Ale hlavne do tych WIn nainstalit ovladace chipsetu z webu vyrobcu ntb (alebo ak tam nie su tak si zohnat inde), ked si tam drbal do windows (co bol skvely napad vymenit Win ktory fungoval za win ktory nefunguje :)