Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Grafická karta - GTX 970

Dobrý den,

mám v plánu sestavovat někdy v blízké budoucnu herní PC. Moc tomu nerozumím a ani to nebudu dělat jistěže.

Koukám se, ale na internetu na různé komponenty. Zajímala by mě grafika. Všude se píše k paměti k grafice. Co to vlastně znamená? K čemu to je? Kolik je dostačující na hraní her? 2gb nebo 4gb?

Mám zájem o tady tu - http://graficke-karty.heureka.cz/msi-gtx-970-gamin g-4g/ není, ale zbytečné tam mít těch 4gb? Jsou i v tady té verzi i 2gb a jsou výrazně levnější. V plánu bych hral spíš moba, MMORPG a ze single playeru asi nejnáročnější ve výkonu - Dragon Age:Inquisition. Jako display bych používal 21.5 palců 1920x1080.

Poté chci se zeptat jaký procesor by se hodil k této grafice? Hodil by se tady ten - intel-core-i5-4690k.

Děkuji za trpělivost a vůbec vše.
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

Piskaju vraj trosku a iba pri zatazeni = ked hras hru.
A inak ta GTX 970 je dost dobra karta a ak by si chcel kupovat radsej AMD tak by si musel kupit R9 390 aby si sa vyrovnal/prekonal vykonovo Nvidia GTX 970.
-----
Nechcem tu obhajovat GTX 970 ale oproti AMD R9 280X/290/ R9 380X ma GTX 970 takmer o 100WATT nizsiu spotrebu a o nieco lepsi vykon v hrach ako tie AMD co som pisal.
Takze ja tu GTX 970 mozem len odporucit.

Nekupuj ji!!!!
Trpí micro lagamy jak prase. Zaklínač3,watch dogs i grand theft auto 5 a to nepoužívám víc jak 3GB paměti. Navíc teploty VRM jsou dost vysoké na netopící grafiku, 95 stupnů je hodně. Amd r9 390 kvůli lepšímu chlazení má jen cca 85 stupnů. Navíc i fps má lepší. Grand theft auto 5 r9 390 cca grand theft auto 5 až 50 fps spíše kolem 45. gtx 970 pod 40 i u zaklínače a dost často to padá pod 30, prostě micro lagy. Ořezaná na kost.

:-D odborník. Ty lagy odstraníš nastavením v nvidia experience a objevují se i u starších verzí gtx od 6. Po 9. řadu. Ty teploty máš teda dost vysoký.. Možná máš blbé odvětrávání skříně.
Gta V jede na ultra ve fullHD, bez dropů na 54-60fps... Asi máš problém s ostatními komponenty/systémem...

Jinak k pískání - u mě je ticho, to bych tu kartu jinak vrátil, kdyby měla dělat bordel..

/edit: Tak hraní Witcher 3 na ultra (krom nvidia hairworks), 1920 x 1080, maximální teploty po půl hodině u graf. karty 71°C.

Jo ale to máš jádro. Mě spíše zajíma VRM tedy kaskáda, která to napájí. Tá je až 94 stupnů, což amd má jen 85 stupnů u stejné bedny, takže tím to těžko bude. Mám 5 ventilátoru v bedně. A nastavení mám v pořádku. Prostě amd má u mě víc fps a není ořezané.

Testy jsou o ničem.
Jak to že procesor fx 4300 nejhorší cpu fx mělo s grafikou r9 280x grand theft auto 5 full hd ultra nastavení cca 28 fps a trochu se to sekalo a když jsem koupil r9 390 40-55fps?
Takže cpu špatné není a grafiku nebrzdí, tedka už mám fx 8350 a je to zas o něco lepší. Takže testy nejsou 100%.

Jo říkám, že brzda byla grafika a ne cpu. Stále tady lidé nechápou, že grafiku her táhnou grafiky ne cpu. Sice cpu je důležité, očividně ne až tak. Žádné lagy ani propady. S gtx 970 sice 40fps je, ale trpí lagamy, i když máte 40fps. Je to i na youtube. R9 390 ale mělo v gta 5 cca 50 fps. Gtx trpí microstutter.

Ale prdlajs machrování, mluvilo se tu o hrách, přesneji o high-end GPU spolu s low-end CPU ve hrách. Cpát FXko k výkonej grafice je blbost.
k ceně... I7 je pořád 'jen' 4jádro, tak místo ní vezmem non-K i5, k tomu velmi levnou základní desku = cena někde jinde ale výkon ve hrách skoro stejnej.
Ty abys mohl dobře taktovat, tak potřebuješ dobrou (dražší) zák.desku a výkonej chladič = cena leze nahoru... A ted schválně, kdo na tom ve hrách bude líp ? Samo že intel.

Abych odpověděl.. Ten kdo kupuje i7 ví kde je její přidáná hodnota ;)

Přešel jsem z 970, která byla taktovaná na 1500/8000, na R9 390x, a musím říct, že 390x je mnohem lepší. Nejde ani tak o fps, kde 390x dává oproti té přetaktované 970 "jen" v průměru o 8-12% víc. Ale hlavně plynulost her je úplně jinde. Nevim jestli sem nenarážel na 3,5GB VRAM problém, ale hry se dost často lehce sekaly a nebylo to hezké. S 390x žádnej problém, jen Zaklínač jede divně, ale u zbylých cca 14 her je to úplně jiná liga. Je to jen reakce na všechny ty řeči lidí, co porovnávají 970 s 390(x) a přitom nemají vlastní zkušenosti :). Samozřejmě 390(x) víc žerou, no myslím, že 500,- ročně mě nezrujnuje a taky víc topí, ale kdo má slušnej airflow tak nebude mít žádnej problém :).