Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lepsi procesor na notas

Da sa vymenit procesor v notebooku? Moj notas je msi gx60 destroyer. Stal ma na vianoce 1700 dolarova a proste hry co su 2 roky dozadu tak mi sekaju a a idu na minimum(battlefield 4) a pritom mi to ma ist na full HD a medium poziadavkach. TO som dal len priklad. A na pocitaci nestiha procesor ide stale na plne gule. Moj procesor je Processor: AMD A-Series A10-4600M, 2.5ghz. Da sa vymenit povedzme za vykonnejsi ako je: AMD FX-8350 alebo AMD FX-6300. Vsetko tu mam od AMD. A musim vymenit aj MB alebo staci sa s tym nejako pohrat? A kedze ma stal tolko vela nechcem vobec novy pocitac radsej priplatim do 300-400 euro aby som to vylepsil :) dakujem vopred za skoru odpoved

Procesor samostatně nevyměníš.

Notebook není na hraní her, takže nemůžeš očekávat, že by ti tam jely hry jak na desktopu. Mají odlišný (=méně výkonný) hardware, i když "číslo" je třeba stejné.

Za ty peníze (1700$) bys měl stolní PC s lepšími parametry + obyčejný noťas.

ta ale ja potrebujem notas aj do skoly bravat na poznamky na prednasky a na programovanie hlavne. tak preto som chcel vykonny notebook na hranie hier a plus na ten ucel co treba.... A nejaky inny vykonnejsi procesor tam nedam co je v inom pocitaci processore?

... hry co su 2 roky dozadu tak mi sekaju a a idu na minimum(battlefield 4) a pritom mi to ma ist na full HD a medium poziadavkach.

Tak jsou dvě možnosti:
1. Notebook už je vevnitř zaprášený, takže se nestačí uchladit, přehřívá se a musí snížit výkon CPU, aby se neupekl. Náprava: rozebrat, vyfoukat prach.
2. Systém je zaneřáděný spywarem/adwarem z cracklých her a různejma blbostma spuštěnejma po startu, takže procesor se věnuje třeba ze 30% těmto ptákovinám a nestíhá hry. Náprava: odbreberkovat (AdwCleaner a MBAM v nouzáku), redukovat programy spouštěné po startu (buď msconfig nebo třeba CodeStuff Starter).

AMD A-Series A10-4600M

tieto A-series procesory su sracky ktore vykonovo posle do prdele o niekolko rokov starsi phenom II x4....
Netusim preco to vobec predavaju.

Aj keby si tam mal ten radeon 79xx co tam davaju, tak tento sracka cpu ti to riadne brzdi. Ale ako ti uz bolo povedane, na jeho vymenu mozes zabudnut.

Za 1700usd si mohol mat ovela vykonnejsi ntb s intelom alebo high-end herne pc + obycajny ntb do skoly.