Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Grafická karta

zdravim, mam doma novou základovku a chtěl bych si koupit i grafickou kartu... musim vybirat podle neceho? jako treba, tkere graficke karty podporuje moje deska nebo divat se na jine udaje? diky moc
ps: mam micro ATX desku

rozpocet je problem, nechci stavet cely PC, ale jen vymenit par casti, ale ok potreboval bych (k te moji zakladovce) procesor a grafickou kartu.. procesro 8 jadro na modelovani a nejakou slusnou grafarnu co s modelovanim nebude mit problem a abych mohl grat hry na vyssi detaily a nemusel bych se starat jeslti to rozjedu nebo ne.. rekneme tak 9000 (divam se i na aukro, pokud jsou komponenty v zaruce nebo uplne nove a cena vuci normalnim obchodum muze byt nizsi, takze by se daly sehnat lepsi komponenty)