Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Teploty NTB

Zdravím,
omlouvám se, že stále něco řeším, ale přece jen mám o své elektronické blbůstky strach. Asi takhle, jelikož si nemůžu vzít stolní pc do postele, tak jsem si logicky vzal notebook. Jenže chtěl jsem si zahrát WoWko a nic nebránilo tomu, abych si ho nemohl zahrát. Tak jsem pustil WoWko a asi 2-3 hodinky hrál. Poté jsem se však podíval do HWMonitoru a nestačil jsem se divit. Po 2-3 hodinové zátěži měl CPU 59 stupňů, což je krásná hodnota, disk měl 40 (taky v pohodě), GPU mělo 52 (pěkná hodnota), ale ramky měly neuvěřitelných 64 stupňů. Chci se zeptat, je to v pohodě nebo bych raději neměl to WoWko na noťasu hrát ? :D V mém stolním PC ramky nepřesáhnou 28 stupňů (i v tomto teple si udržují tuto hodnotu, ale mají ji i v zimě :D).
Předem díky

jak jsem psal, že mají stejnou hodnotu v létě i v zimě, tak jsem myslel stolní pc, ne můj noťas.. :)
jinak na co tak prvně chcípně noťas ? jako co je takovou nejčastější první závadou ? jako já na něm moc nehraju, na to mám dobrý stolní PCčko, ale když jsem to pustil, tak mě zarazila ta teplota ramek :D

http://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/52 348-Pameti-mereni-teploty-RAM:

Otázka: Prosím o pomoc,je nějaká utilitka pro měření teploty pamětí po přetaktování?Myslím tím něco,co by se dalo spustit při zatížení pamětí.
Odpověď: Ano existuje. Jmenuje se to Ruční bezdotykový (infračervený) teploměr či Pistolový bezkontaktní infra teploměr s laserovým ukazovátkem cena okolo 2000CZK
Jinak se samozřejmě teplota RAM měřit nedá, pro odečet teploty musíš mít teplotní čidlo a jelikož jej RAM nemají (bavíme se o klasických RAM pro PC) tak se to musí řešit čidlem externím.

Mám běžný kanclnotebook z roku 2011. Nic extra to není, tenkrát stál asi 16000, ale na náročný hry a grafiku mám nadupaný stolní pc. Ale asi to je ono, že je teplotní čidlo někde u RAM. Jinak v stolním PC mám teplotní čidlo (mnou přidělané) na RAM a tam opravdu mají permanentně 28 stupňů.