Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Precistenie ventilatora na notebooku

Zdravim,

mame doma HP Probook 4520s (https://www.alza.sk/hp-probook-4520s-d200711.htm?k ampan=adw1_notebooky_notebooky-hp-produkty&gclid=C KLH7s3n8cYCFTDItAodQ3IOTw), ktory sa po urcitom case zacal dost prehrievat, staci ze bezi par minut a je to poznat. Prejavuje sa to potom zrejme aj na spomaleny celeho systemu, co je casto strasne otravne. Uz skor som nasiel na nete navod ako vycistit ventilator, co pomoze s prehrievanim procesora (https://www.youtube.com/watch?v=n_A3J6iglfk&app=de sktop). Asi v case od 9:30 v tom videu je vidiet vycistenie starej pasty na procesore a casti ventilatora, ktora sa ho dotyka a neskor potom aj nanesenie novej pasty na procesor. S tymi pastami som nemal ziadne skusenosti a tak som prestudoval nejake diskusie, kde som nasiel dost odlisne nazory na to, aku pastu pouzit na procesor a tak ma to docasne odradilo od pustenia sa do cistenia.

To prehrievanie uz ale fakt musim riesit, tak sa chcem poradit:
- co mam pouzit na vycistenie starej pasty a
- aku pastu si mam zohnat na nove osetrenie procesora.

Vopred dakujem za rady.

Nevěř na pasty,rozhodující je povrch,pokud by jsi měl obě dosedací plochy perfektně vyleštěné,tak pastu nepotřebuješ žádnou.Pokud to ve fabrice někde odbyli,tak napřed je potřeba zkontrolovat stav dosedacích plošek. Ne tam valit tuny nějakého sajrajtu.

Podla mna staci aby si len ten prach vyfukal z toho notebooku ak ho tam vobec mas !
Zapni notebook a ak budes mat lepsie teploty tak nemusis aj prepastovat.
-----
Ale ak teploty neklesnu tak musis aj prepastovat a nezabudny ze ak budes rozoberat notebook tak nemaj na sebe pulover,sveter ani nemaj na koberci ten notebook aby si statikou neznicil komponenty.
Stara pasta sa cisty TECHNICKYM BENZINOM a NIE riedidlom lebo riedidlo je silnejsie a mozes rozleptat ine komponenty.
Pastu odporučam AC MX-2,3 alebo 4. mam snimy vela rokov moc dobre skusenosti. Tenku vrstvu nanes aby bolo vsade na tej lesklej ploche a potom namontuj spat a modly sa aby ti nastartoval pocitac po operacii ;-)

Tak dal som dole horny kryt s klavesnicou a prefukal ventilator. Uz som mal len trocha toho stlaceneho vzduchu, takze to nebol nic moc tlak... Nevsimol som si ze by odtial islo nejak vela svinstva vonku cez tu mriezku. Zajtra pri praci sa uvidi, ci to pomohlo a system pojde bez spomalenych reakcii...

Mam vsak pocit, ze to bude nakoniec treba poriadne precistit, teda vybrat ten ventilator vonku a tym padom teda bude nutne aj prepastovat. Ale zase nie zeby som to chcel silou mocou pastovat :) Ked som dal dole klavesnicu, tak na jej spondej casti, v mieste ktore je priamo nad ventilatorom je nieco taketo 35dcf84.jpg Ked si vsimnete na tej ovalnej podlozke (ci co je to) je vidiet taku ciernu znacku-ciaru. Mal som pocit, ze sa ta umela hmota na tom mieste akoby rozpadala a priamo do ventilatora potom odtial padal taky cierny prach. Ten prach je dobre poznat aj na tomto obrazku 119ay6d.jpg Alebo ten cierny prasok nakoniec nemusi byt z plastu na klavesnici. Totiz notebook pouziva najma mama, ktora pecie torty a zdobi ich casto takou striebornou perletou - neviem ci to poznate, ale je to taky prasok, ktory je potom vsade okolo. Napr. klavesnica je cela od tejto striebrenky. Len sa mi nezda, ze ten prach na ventilatore je uplne tmavo cierny, tak neviem ci to moze byt ten strieborny prasok. Preto sa obavam, ze len take prefukanie stacit nebude... Uvidim zajtra.

Zatial dik vsetkym za pomoc