Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem chvilkový freeze při zapojení RJ-45

Proč při připojení síťového kabelu (a připojení do internetu) ve Windows 8.1 dojde k záseku přehrávání videa (a opakování krátké smyčky audia) asi po dobu 1s? Případně stačí i když jde jen o audio soubor. Vyzkoušeno na v ffplay i v Potplayeru. Také dojde zamrznutí kurzoru myši, trackpointu a touchpadu. Notebook Dell E7450.

A zjistil jsem další okolnosti:
dokonce se že se to stává taky při vypojení kabelu
a co je zvláštnější, dokonce, i když je síťový prvkek na druhé straně (router) vypnutý! Znamená to tedy, že se vypojený kabel liší od kabelu zapojeného do vypnutého zařízení. V čem se může lišit? Přece spojen být nemůže vodivě. Může tam být třeba kapacitní vazba samotného vedení? A nebo přímo nějaký pasivní prvek mezi některými z 8 kontaktů RJ-45?

Na jiném notebooku se to nestává (Windows 7)