Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem WIN 10

ahoj je lepší si teď stáhnout startovací verzi win 10 nebo počkat do konce července na plnou verzi,máte někdo vyzkoušenou start.verzi win 10? díkes

Podla Microsoftu, vsetci co si zarezervovali Win10 uz davno stahuju (aj ked o tom nevedia).

Aby zvladol napor po 29.7, tak sa subory stahuju uz teraz (na pozadi) a v den "D" sa dotiahne zbytok a spusti sa Upgrade.

Neboj sa. Napred budes muset suhlasit, ze Microsoft Ta bude spehovat aj Tvoje aktivity a posielat data na "urcite" servery.

Stary zgrlos Microsoft nikdy nedal nic zadarmo, naopak ryzuje aj tam kde by nemal.
http://diit.cz/clanek/microsoft-vydelava-na-androi du-2-miliardy-dolaru-rocne-aniz-by-hnul-prstem

Ale tentokrat to neplati uzivatel ale NSA a ta chce za svoje peniaze aj vysledky.

Okrem toho musis suhlasit, ze Microsoft Ti bude instalovat do systemu kedykolvek a cokolvek bez Tvojho vedomia alebo suhlasu.

Dokážeš pobaviť; "vsetci co si zarezervovali Win10 uz davno stahuju (aj ked o tom nevedia).

To snáď nie, ani lamám sa do ich utajeného úložiska(?) niečo potutme na pozadí neťahá z kuchyne MS. Nebodaj ešte tak rozstrihané po častiach, pche-che.

Zlatý Internet, čo sa tu všetko človek nedozvie.

Cau Nuda. Ano, mal som uviest zdroj, moja chyba.

https://www.microsoft.com/cs-cz/windows/windows-10 -faq
dotaz "Co se stane, když si upgrade zarezervuji?"

"V přechodném období mezi rezervací upgradu a jeho dostupností se do počítače stáhnou soubory, které jsou na upgrade potřeba. Konečná instalace půjde o to rychleji. Až bude upgrade po 29. červenci 2015 připravený, zobrazí se vám oznámení, že s upgradem můžete začít."

Ale mozno klame Microsoft. :-)

Ale to sú len dve záplaty KBXXXXX na základe ktorých vznikne pár zložiek v koreni Windows C:\ s označením GWX, ale aj dve zložky v Plánovači úloh - RUN.

Aj tu môžeš príkazom v TaskScheduler - Distable zrušiť ikonu s oknom W10, ako aj hlásenie smerom do centra MS.

Ak sa následne zaregistruješ obdržíš obratom iba "voňavé imelo", že ťa kdesi na serveri evidujú, ako potencionálneho záujemcu o stiahnutie inštalačky W10 (ISO, ESD) alebo možno iný formát.

Zatiaľ sa nič nikomu bez jeho zvolenia a súhlasu na pozadí nikam do úložiska nesťahuje. Osobne som si na dáta odosielaná in/out cestou portu 443 posvietil. Žiadne aktivity smerom na servery MS.

Nainštaloval som si W10 1024, konštatujem, žiaden zázrak sa nekoná ak produkt zostane v tejto podobe. Mierne poupravená a zjednodušená architektúra jadra, okresané Registre, OS W10 reaguje hlavne na staršom HW o 30% svižnejšie oproti W7.