Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Win10 a starší notebook - ovladače

Dobrý den, rád bych se zeptal, jestli pokud nainstaluji nové Windows 10 na starší notebook, nebude-li problém s ovladači? Např. na grafickou kartu atd...

Jde mi o starší, ale fuknční notebook HP ProBook 4510s, na kterém od počátku běží Windows 7...

Přijde Windows 10 sám s novými ovladači, nebo budou fungovat ovladače stávající?

Moc díky za odpověď. :-)

Ovladače samozřejmě musí vytvořit výrobce daného HW, MS o něm nemusí vědět vůbec nic. Je ovšem zvykem, že nový systém v době svého vydání obashuje alespoň základní ovladače pro většinu nejrozšířenějšího v té době známého HW. Základními ovladači mám na mysli to, že dané zařízení dokáže systém detekovat a pracovat s ním, ale nemusí využívat celý jeho potenciál a výkon (např. u grafik 3D akceleraci).
A jestli výrobci HW vytvoří ovladače ke staršímu HW i pro Win 10, to ví jen oni.

Mám zděděný starší NB po dceři, Asus z roku 2009, je tam W7/64/HP. Na webu nejsou ani ovladače pro osmičky, na podpoře (kam jsem shodou okolností dnes volal) mi přechod na W10 nijak nedoporučovali.

I bych to zkusil (abych W10 omrknul), ale bez aktuálních ovladačů.. to asi žádná sláva nebude. Na desktopy s W7/Pro desítky určitě pouštět nebudu. Tedy ty upgrady zadarmo. Snad bude ke koupi i neOEM W10, to by byl můj kandidát na pořízení.