Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Xeon L5420 (LGA771) nefunguje na Asus P5K-E/WIFI-AP (LGA775)

Čau, koupil jsem už upravenej Xeon L5420 a desku Asus P5K-E/WIFI-AP. Bohužel ten procesor mi tam z neznámého důvodu nefunguje. Po zapnutí počítače se ventilátory točí, ale obrazovka je černá. "Podporovanej" tou deskou je. Jiný procesor v té desce funguje (C2D E7300). Zkoušel jsem nastavit vyšší napětí (vcore), ale nepomohlo to. Bios jsem nahrál poslední s přidanýma microcodes pro 771 xeon procesory.
Tady je foto procesoru: IMAG0223_1.jpg
Bohužel lepší foto nepořídím, protože na focení mám k dispozici pouze mobil.
Ještě na procesoru byla (pro mě z nepochopitelného důvodu) nalepena nálepka s číslama a čínskými znaky cca tady: nalepka.jpg
Tu jsem odstranil dřevěnou špejlí (šlo to těžko). Ale nemyslím si, že bych tím procesor poškodil?
Tuší někdo, kde by mohl být problém?

právě díky té modifikaci by to na té desce mělo jít
nevím, proč to nazýváš fušerská modifikace, když je to velice povedené
jak osekaně? výkon má na 775 plný, taktovat se taky dá, tak co je osekaný?
taky nevím, proč by to nemělo fungovat, když to bude dobře udělaný

Promiň ale je přelepovat piny procesoru izolepou ti nepřijde jako fušeřina? To by jsi mohl rovnou základní desku přilepit izolepou nebo třeba i chladič přilepit izolepou a považovat to za zdařilou modifikaci. Základní deska ten výkon zvládne po té modifikaci, ale bylo by lepší tam dát normální procesor bez nutnosti ho nějak modifikovat izolepou, žvýkačkou atp. Můžeš ho přetaktovat, ale pořád to bude osekané oproti plnohodnotnému 775 procesoru, byť xeon je slušný procesor.

pokud je to funkční, tak mi to jako fušeřina nepřijde
když přelepím základní desku izolepou, tak mi tam půjde procesor, který oficiálně nepodporuje? asi těžko...
ten xeon jsem sehnal za 400,- Kč a ekvivalent přímo do 775 vyjde přes 2000,- Kč což je petinásobek
modifikaci, díky které dostanu stejný výkon za pětinu ceny, určitě nepovažuji za fušeřinu

vyzkoušel jsem vše možné, co mě napadlo, nebo co jsem našel na internetu a nefungovalo to, ale to neznamená, že neexistuje nějaká jiná možnost, problém atd.
proto jsem to sem napsal
jelikož nikdo zde a ani jinde nepřišel s návrhem, tak předpokládám, že jsem pro funkčnost udělal vše správně a procesor je tedy nefunkční
100% to nevím, protože jsem ho kupoval jako funkční, ale zase prodejce mi potvrdil, že on osobně ten procesor nezkoušel, pouze ho prodával, takže když jsem pro funkčnost udělal vše správně, tak bude tedy procesor nefunkční

Měl jsem na mysli přilepenou ke skříni, ale tohle je lepší příklad bude s malou baterkou http://img.wonderhowto.com/img/71/53/6354629218870 5/0/12-brilliant-kitchen-hacks-made-possible-with- aluminum-foil.w654.jpg Takto šetřit se nevyplácí, je to jen pár korun. Pokud to ale máš rád na koleni montované počítači, tak je to tvoje věc. Když to nefunguje, tak to možná ani před tím nefungovalo a prodejce tě napálil a nebo to je špatně modifikované nebo jsi procesor opravu nějak poškodil,

když koupíš case, tak k ní máš šroubky
abys ji mohl přilepit izolepou, tak musíš koupit izolepu a ta tě vyjde asi na 30,- Kč
přilepená izolepou nebude držet stejně jako přišroubovaná
takže výkon není stejný (nýbrž nižší), ani cena není 5x nižší (nýbrž dražší)

to stejné s tou baterkou, menší baterku máš 5x levnější? pochybuji

jak jsem psal: modifikaci prováděla firma, prodejce to pouze prodával a sám mi nabídl vrácení peněz, takže mě nenapálil

U vietnamců tě to vyjde i na méně než pětinu oproti Duracell, Energizer atd. Nenarážel jsem ale na cenu, tak tu fušeřinu nepřekrucuj. Psal jsi že to fušeřina není, když to funguje, ale tobě to nefunguje, tak to fušeřina je. Pokud to byla firma na lepenky, tak tu modifikaci chápu. Zde vidíš že těch pár korun se nevyplatí ušetřit projel jsi benzín/naftu nebo utratil za poštovné (pěšky by to mělo naopak výhody).

a budou od těch vietnamců stejně výkonné? asi ne
pokud to nefunguje, tak to samozřejmě fušeřina je
ale pokud se nemýlím, tak ty jsi narážel na to, že všeobecně tato modifikace je fušeřina, nikoli pouze to, co bylo provedeno na tomto jednom konkrétním procesoru
co to bylo za firmu nevím a je mi to celkem jedno, když peníze půjdou zpátky ke mě
nic jsem neprojel ani neutratil, peníze za poštu dostanu také zpátky
pouze jsem měl smůlu
stejně tak jsem mohl koupit c2q za 2k již poškozený...
prostě se to vyplatí