Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Druh SATA konektoru

Zdravím,

chtěl bych si koupit SSD do mého NB, ale četl jsem, že je zapotřebí, aby ten NB podporoval aspoň SATA II a nejlépe SATA III.
Když jsem se chtěl dozvědět jaký typ SATA konektoru mám, tak jsem akorát našel, že HDD SATA by měl být SATA I.
Ale já bych chtěl připojit SSD místo mechaniky, kterou bych vyndal. Jenže tento konektor jsem nikde nenašel jaký to je typ.
Proto prosím profesionály, co se v tom vyznají, aby mi poradily jak to zjistím, popřípadě rovnou řekli jaký druh to je.

Můj typ NB je přímo tento - HP Pavilion 15-e057sc
http://notebook.cz/clanky/recenze-notebook/2013/hp -pavilion-15

Díky moc za odpověď

Hezký den,
připojovat SSD místo mechaniky je k ničemu, nic tým nezískáte. Když, tak SSD připojit místo HDD a původní HDD připojit místo mechaniky použitím některého Boxu navrženého pro tyto účely (např. ICY BOX IB-AC642 a pod.). Box musí vyhovovat dané šachtě a danému notebooku. Právě ten Box umožňuje připojit HDD s SATA rozhraním do rozhraní mechaniky.
A doporučuji vybrat SSD s kapacitou nad 200GB. Pak s dostatečnou rezervou stačí na systém a aplikace. Někdo doporučuje, že stačí nad 120GB, ale vlastní zkušenost podtrhuje 200GB a víc

Aha dobře děkuji za radu už to chápu.

Takže HDD bych dal na místo mechaniky a s nový SSD bych nahradil HDD. Ale stále mi vrtá hlavou, jestli má cenu to kupovat, protože co si myslím, tak můj NB má jen SATA I? Nebo se pletu?
Protože jestli jsem někde dobře četl, tak pak je ten SSD tím konektorem omezován a ne úplně se to vyplatí kupovat.

Znovu děkuji za radu/odpověď

Aha, tak v tom případě půjdu asi do nové koupi SSD disku.
Doporučil by jste mi nějaký konkrétní SSD disk, nebo je to vcelku jedno. Určitě bych chtěl velikost 250GB a cenově kolem 3 000,-
Takový Samsung 850 EVO se mi dost zamlouvá.

Díky za rady