Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem CPU FAN FAIL

Zdravím

Mám problém, a to taký, že keď zapnem PC tak mi vypíše CPU FAN FAIL - Press F1 to setup. Stlačím F1 dám ESC (odísť bez uloženia) a windows sa zapne.. vetrák sa točí všetko funguje len sa mi nechce pri každom štarte stláčať F1 + ESC. Nedá sa to nejako nastaviť?

Takto... ja som si ten PC poskladal sám, čiže kúpil som si AMD FX 8300 a je na ňom základný chladič, ktorý bol pribalený s procesorom. Ale chladič sa točí nie je s ním žiadny problém, len počítať o ňom asi nevie

Chladič je flák kovu a ten obvykle nepiští! Tak otevřel jste ten manuál základní desky, nebo se zdravě nakrveným sebevědomím jste jej flákl do koše?
Předpokládám, že ten "jiný pin" je konektor se třemi piny, nikoliv čtyřmi jak je u CPU_FAN roky běžné.

Prestaň ma chytať za slovíčka... vieš čo myslím pod pojmom chladič.... myslím tým kombináciu pasívneho tj. ten kov ako si ho nazval a vetrák, tak neviem či sa tu hráš na idiota alebo ti fakt treba všetko presne opísať. Manuál som otvoril akurát aby som vedel zapojiť LEDky potom som ho hned hodil do krabice. áno samozrejme zapájam 4 pinovú koncovku do 3 pinovej ty si iný frajer... kašlem na nejaký manuál nie som síce expert ale PC som zapojil dobre.. všetko fungovalo akurát som sa pomýlil s tým vetrákom, ktorý fungoval, len PC o ňom nevedel a ty ma tu ideš poučovať.. spamätaj sa

Inak jezekhifi ďakujem za radu, aspoň vidno, kto hľadá riešenie a je ochotný pomôcť a kto hľadá len spôsob ako niekoho spičovať

Tu sa musim zastat ms.

No hadam si velkomozny nemysli, ze ked daco dodrbe tak ho este pochvalime. Coraz viac amaterov takto uvazuje, ako si vsimam kadetade na nete.
Neviem preco ma kazdy snahu nejak papulovat, ked sa mu vytyka ze daco dobabral. Aj ked mu dakto chce pomoct a nahodou mu daco na to povie. Sak to nieje nic divneho.

Manuál som otvoril akurát aby som vedel zapojiť LEDky potom som ho hned hodil do krabice.

kašlem na nejaký manuál nie som síce expert ale PC som zapojil dobre.

gratulujem...a potom si dostal facku od zivota, ktora ta priviedla sem, nakoko si si vobec nic nenastudoval a nasledne by si nemal tento problem. Ako je to mozne, ze si vybuchol na takejto banalite? Ked si tak mudry ako hovoris? Nebud prehnane namysleny.

áno samozrejme zapájam 4 pinovú koncovku do 3 pinovej ty si iný frajer

len pre tvoju informaciu...na kope dosiek sa to bez problemov da.

Stejný problém jsem také před týdnem řešil při výměně desky. Z nějakého (pro mě neznámého) důvodu měl CPU FAN pomalý nástup a než se rozjel, BIOS ho detekoval pod tou hranicí 600 RPM. Nějak hlouběji jsem to ale neřešil a tuhle kontrolu jsem vypnul. (Nic samozřejmě nehrozí.)

EDIT: Teď když se v tom vrtám, tak jsem přišel na to, že jsem měl vybraný "úsporný režim" rychlosti. Tzn. že CPU FAN běžel jen na 550 RPM. Zkus se kdyžtak ještě podívat, zda v biosu také nemáš někde tuto volbu.