Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Win 10 čistá instalace.

Zdravím, mám dotaz týkající se čisté instalace windows 10. Četl jsem na MS webovkách že samotný sys. win 10 si musím koupit, že zadarmo mohu mít pouze upgrade, ale co kdybych si přeinstaloval sedmičky a vyaktualizoval a upgradoval budu mít prakticky čistou kopii desítek? Btw ntb je potřeba přeinstalovat a chtěl jsem do něj už desítky, ale ty nechci kupovat tak jsem si říkal, že jen přeinstaluju svoje sedmičky HP a pak jen upgraduju. ntb bude čistý a pojede na desítkách. Je to tak? Díky

Lepší bude nainstalovat čisté sedmičky a do nich potom tu desítku. Nevím jak by eventuelně proběhla aktivace čisté instalace desítek. Nyní už i čistá instalace verze 10240 chce aktivaci a ty čísla co kolují na webu nefungují.

Jak bude konkrétně upgrade vypadat, ještě nikdo neví, protože MS nic oficiálně nezveřejnil. Kolují pouze nezaručené zprávy, že bude možné updatovat jako z 8 na 8.1, bude možné stáhnout ISO, atd. atd.
A mimochodem - na bezplatný přechod na Win10 máš čas 1 rok. Lze čekat, že čerstvě vydané Win10 budou obsahovat - stejně jako u předešlýh systémů - nějaké nedotaženosti, určitě i nějaké chyby či neodstatky, které se během roka napraví v nějakém updatu typu SP1. Teprve poté bych viděl reálně bezbolestný přechod na Win10.