Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Athlon II X3 445

Ahoj nedávno jsem se dočetl že tento procesor se dá odblokovat na 4 jádrový s docela slušným přetaktováním, to samé i s mou grafikou, bohužel ale nevyznám se v počítačích natolik, abych byl schopný odhadnout kolik musím přidat napájení

moje sestava:
GPU: Asus Geforce GT 740 2GB OC
CPU: AMD Athlon II X3 445
MoB: ASRock N68c-s UCC
RAM: 2x4 GB kingston hyper X
zdroj: NAXN enermax ENP450AGT (450 W)

+ 2 staré disky

a málem bych zapomněl pro úspěšné odblokování 4. jádra je potřeba mimo přidání výkonu i nějaká softwarové podpory ?? ještě předtím než se do toho pustím

ano přesně to mám na mysli... chtěl bych z něj udělat Phenoma II x4

když odblokuji pouze jádro tak mi nehodlají naběhnout W7... ale nevím kde se dá odblokovat L3 cache

v desce je program nazvaný OC DNA a podporuje procesory až po Phenoma II X6 včetně automatického přetaktování... nicméně potřeboval bych poradit s tou L3 cache :)

Asi moc nechápeš, že tato možnost se týkala úzkému počtu procesorů tak jednoho z deseti.
Nativní čtyřjádro = základní prochází kontrolou a pokud jedno jádro neodpovídalo normě a nežli vyhodit, tak šup zamknout a prodat jako tříjadro.
Navíc ta deska s Chipset - GeForce 7025/nForce 630a je krám už od doby kdy vyšla a je zázrak, že ti to ještě funguje.

ano mistr MM.. vyhrává jackpot ... jelikož jsem si něco nastudoval ... a ne to co mi někdo poradil, tak jsem se dozvěděl že bohužel cache L3 u Athlona skoro nenajdu... a můj proc není z té vyjímky který ji má :(

v čem jsem to odemkl ?? můj BIOS a tedy i deska má zabudovaný CPU ready, který mimo jiné odblokuje zcela sám jádro

jenom jediná věc která mi zůstává záhadou je to, proč když některým uživatelům se podařilo tedy alespoň přetaktovat CPU na 4K i o malinko výš, proč mě to pokaždé hodí modrou... to jenom kdyby někdo neměl po nocích co dělat a nudil se, tak může zkusit filozofovat nad touto otázkou :D

Zalezi to od kusu CPU, od nastaveneho napatia (mas tam kolko?), od kvality DC menicov na doske, layoutu dosky & osadenie kondikmi, a podobne. (a aj napr. mas si dat pozor aby si nepretacal RAM, t.j. bud lock, alebo znizit (resp.zvysit delitela) delicky RAM

P.S. neviem kolko ludi si posudzoval ako "ostatni". Ked na net napise 10ludi ze hura, a dalsich 150ludi vobec nic nenapise lebo ne hura, tak vidis len 10% pripadov hura, a 90% pripadov nevidis :) Pritom pravdepodobnost uspechu moze byt 1:10

P.S.2. a pripadne skus vypnut cool&quiet a preistotu aj spread spectrum.