Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Procesor běží jen na 0.77GHz

Zdravím, můj problém je poměrně častý, jak jsem postřehl při googlení. Ale! Žádné z řešení mi nepomohlo :/ Jde o problém s procesorem v notebooku ASUS X550C, procesor je intel pentium 2117u 1.8Ghz. Ze dne na den, nebo tak nějak se mi prostě stalo že některé hry neběží plynule a ani video na Youtube které mi normálně jede bez problémů na 1080p, najednou běží opravdu neplynule i na 720p. Když otevřu správce úloh a dám výkon tak mám v kolonce rychlost neustále 0.77 GHz. Když spustím hru, nebo prostě cokoliv na zatížení procesoru tak se frekvence nemění a procentuální využití nestoupá nad nějakých 40-50% :/ Jednou se mi to už stalo a když už jsem myslel že je procák odepsaný tak to začlo běžet jak má. Řešení co jsem našel nefungovali. Režim spotřeby jsem nastavil jak jen šel na nejvyšší výkon, žádné šetření baterie. A nic. Nic jiného co by to blokovalo nemám. Napadlo mě ještě že to způsobuje nějaký vir, no nevím. Čekat jestli to samo přeskočí na normál se mi nechce, protože to neni normální :/ Budu rád za jakýkoliv pokus o radu. Ještě jsem nezkoušel nic s BIOSem, protože v tom nejsem profík a nerad bych to ještě víc rozbil :D Ale pokud mi někdo pomůže tak vyzkouším cokoliv. Díkes.

hwinfo moc neřekne, je potřeba zobrazit graf (doublelickc) těch veličin po při zátěži.

A throttlestop radši ve verzi 7, umí toho víc a má podporu pro haswell. oba screenshoty jsou stejné. Nebo pokud throttlestop nenajdeš, dají se ta data(omezeně) zjistit taktéž v hwinfo v hlavním okně - Processor - (procesor) a bude tam performance level, a hodnoty TDP limitů.

A když se mi to stalo na notebooku, pomohl vždy restart.

Do BIOSu daj load defaults a save&exit. Preistotu vyber baterku aj nabijacku na minutu.
taketo spravanie moze byt ak signalizuje nieco v HW ze je prehriate, u novych systemoch to moze byt aj DC menic aj cokolvek okolo toho, t.j. aj studenak na doske apod. (ak sa pripadne prerusi nejaky signal medzi DC menicom a CPU) to moze sposobovat. Kontroluj aj teplotu CPU ci neni 100°
V ovl.panelch energia nastav profil vyvazeny, a v detailnych nastaveniach skontroluj nastavenu hodnotu min a max CPU. Min je nepodstatny, max ma byt nastaveny na 100%.
Problem mozu robit nejake dalsie SW od vyrobcu co sa do toho pripadne montuju, na test sa da skusit nainstalit cisty normalny win, ale aj po recovery to musi ist spravne. Ak nejde bude to najskor HW zavada.